Porażka bez konsekwencji. Polscy piłkarze ręczni zagrają w ME 2022

02.05.2021 19:33
Holandia - Polska

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych mimo porażki w ostatnim meczu eliminacji z Holandią zagra w mistrzostwach Europy 2022. Biało-czerwoni awans zawdzięczają zwycięstwu w poprzedniej kolejce ze Słowenią i korzystnym wynikom w innych spotkaniach.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zajęła 3. miejsce w grupie 5 i jako jedna z czterech drużyn z tych lokat awansowała na ME 2022, które odbędą się w dniach 13-30 stycznia na parkietach Węgier i Słowacji.

Biało-czerwoni przed kilkoma dniami w Opolu pokonali Słowenię 27:26, a zwycięstwo w ostatniej sekundzie zapewnił Michał Daszek. Dwa punkty sprawiły, że podopieczni Patryka Rombla utorowali sobie drogę do awansu z 3. miejsca, ale inne drużyny miały jeszcze matematyczne szanse, by wyprzedzić naszą kadrę. Aby nie patrzeć na małą tabelę, trzeba było co najmniej zremisować z pewną udziału w turnieju Holandią. Niestety, po ostatnim gwizdku trzeba było jednak zajrzeć w zestawienie zespołów z 3. miejsc.

El. ME 2022: Holandia - Polska [WYNIK]

Wyjazdowe spotkanie przebiegało falami, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której kilka razy zmieniało się prowadzenie. Do szatni gospodarze schodzili przy nieznacznej przewadze 17:16.

Po przerwie popis gry dały największe gwiazdy holenderskiej piłki ręcznej Luc Steins i Kay Smits, a w naszej ekipie osłabł Tomasz Gębala. W rezultacie "Oranje" zwyciężyli 32:30 i przypieczętowali awans.

Wszystkie mecze ostatniej kolejki odbyły się o tej samej godzinie, dlatego szybko mogliśmy sprawdzić pozostałe rozstrzygnięcia. Okazało się, że wszystkie wyniki były korzystne i biało-czerwoni również wystąpią w węgiersko-słowackich mistrzostwach Europy.

W takiej samej sytuacji jak Polacy znaleźli się Bośniacy, Ukraińcy i Litwini.

Holandia - Polska 32:30 (17:16)