Hiszpania mistrzem Europy piłkarzy ręcznych po wygranej w finale ze Szwecją

28.01.2018 22:49

Piłkarze ręczni Hiszpanii po raz pierwszy zdobyli złoty medal mistrzostw Europy. W finale w Zagrzebiu pokonali Szwecję 29:23 (12:14). Ekipa "Trzech Koron" w przeszłości czterokrotnie triumfowała w tej imprezie.

Hiszpania mistrzem Europy piłkarzy ręcznych po wygranej w finale ze Szwecją fot. PAP/EPA

Początek należał do Szwedów. Po 10. minucie zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 7:4. Przewagę utrzymali prawie do końca pierwszej połowy, grając gol za gol. Jednak tuż przed przerwą Hiszpanom udało się złapać kontakt, gdzie dwie bramki rzucił Ferran Sole. Przed przerwą Szwedzi odskoczyli na trzy gole, ale ostatecznie skończyło się 12:14 dla nich.

W drugiej części role się odwróciły i to Hiszpanie grali jak natchnieni. Szwedzi byli nieskuteczni, a to była tylko woda na młyn dla Davida Balaguera i Sole’a, którzy co chwila pokonywali bramkarza rywali.

Na dziesięć minut przed końcem Hiszpanie prowadzili już 24:17, co zgasiło Szwedów. Hiszpanie pilnowali wyniku i po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Europy.

Hiszpania - Szwecja 29:23 (12:14)

Brąz zdobyli Francuzi, którzy w Zagrzebiu pokonali Danię 32:29 (17:14).