Zamknij

El. MŚ piłkarzy ręcznych odwołane. Polacy nie jadą na turniej

24.04.2020 15:51
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
fot. Shutterstock

Eliminacje do mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w 2021  zostały odwołane. Na MŚ w Egipcie awansowało automatycznie 14 najlepszych drużyn światowego rankingu, co oznacza, że sklasyfikowani na 21. miejscu Polacy nie pojadą na turniej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski nie zagra na mistrzostwach świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w 2021 roku odbędą się w Egipcie. Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) odwołała mecze eliminacyjne.

El. MŚ piłkarzy ręcznych odwołane. Polacy nie zagrają w Egipcie

Zespół trenera Patryka Rombla miał najpierw zmierzyć się w dwumeczu z reprezentacją Litwy. Gdyby Polakom udało się pokonać tę przeszkodę, biało-czerwonych miało czekać starcie z Białorusią. Stawką tego drugiego dwumeczu był awans do mistrzostw świata, które w 2021 roku odbędą się w Egipcie.

EHF w związku z brakiem terminów na mecze eliminacyjne postanowiła je odwołać, a na mistrzostwa zakwalifikować drużyny na podstawie rankingu z mistrzostw Europy 2020 roku.

Ze Starego Kontynentu do Egiptu pojadą: Słowenia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Austria, Węgry, Białoruś, Islandia, Czechy i Francja. Już wcześniej awans wywalczyły Hiszpania, Chorwacja i Norwegia.

Polska na tegorocznych mistrzostwach Europy zajęła 21. miejsce, a ostatnią drużyna, która na podstawie rankingu zakwalifikowała się na mundial była 14. w końcowej klasyfikacji Francja.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu