Zamknij

El. MŚ piłkarzy ręcznych: Mecze reprezentacji Polski przełożone

19.03.2020 20:52
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
fot. LUCYNA NENOW /POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Mecze reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych w eliminacjach do mistrzostw świata 2021 zostały przełożone. Biało-czerwoni mieli stoczyć w kwietniu dwa pojedynki z Litwinami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) poinformowała o przełożeniu z powodu koronawirusa spotkań Polaków z Litwinami w pierwszej rundzie kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata - podał ZPRP. Dwumecz miał się odbyć w kwietniu.

El. MŚ piłkarzy ręcznych: Mecze Polski z Litwą przełożone

Biało-czerwoni najpierw mieli zmierzyć się z Litwinami 16 kwietnia w Płocku, a trzy dni później w Wilnie.

"Europejska centrala opracowuje propozycję nowego kalendarza rozgrywek. Bilety zakupione na mecz 16 kwietnia będą ważne w nowym terminie jego rozegrania" - podano w komunikacie ZPRP.

Eliminacje do MŚ, które w dniach 14-31 stycznia 2021 roku odbędą się w Egipcie, są dwustopniowe. W turnieju finałowym po raz pierwszy wezmą udział 32 drużyny. Po tegorocznych mistrzostwach Europy znanych jest już 18 uczestników, a kolejnych 10 ze Starego Kontynentu wyłonią kwalifikacje.

Poza Polską i Litwą w kwietniu rywalizować mieli także: Turcja – Rosja, Rumunia – Bośnia i Hercegowina oraz Izrael – Łotwa.

Zwycięzcy czterech dwumeczów awansują do drugiej rundy eliminacji, która zaplanowana jest na czerwiec. W niej ta czwórka oraz sześć innych zespołów zostaną dolosowani do "10" z wyższych pozycji ze styczniowych ME, z których bezpośrednią przepustkę na mundial wywalczyli medaliści, czyli: Hiszpania, Chorwacja i Norwegia. Duńczycy z kolei wystąpią w Egipcie w roli obrońców tytułu.

Koronawirus w Polsce – najnowsze dane, co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP