Tragiczny wypadek. Polski piłkarz ręczny zginął po zderzeniu z sarną

27.08.2019 11:38
Dominik Płócienniczak
fot. facebook.com/chrobryhandball

Dominik Płócienniczak nie żyje. Były piłkarz ręczny m.in. Chrobrego Głogów, Piotrkowianina Piotrków, a ostatnio Grunwaldu Poznań, zginął we wtorek rano w wypadku samochodowym w Głogowie. Miał 34 lata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak przekazał Polskiej Agencji Prasowej zastępca oficera prasowego komendy powiatowej w Głogowie Łukasz Szuwikowski, do zdarzenia doszło we wtorek we wczesnych godzinach porannych.

- Samochód uderzył najprawdopodobniej w sarnę i w wyniku tego zdarzenia 34-letni kierujący poniósł śmierć. Na miejscu wciąż trwają czynności wyjaśniające. Jest prokurator i biegły z zakresu ruchu drogowego - dodał.

Kierującym był piłkarz ręczny Dominik Płócienniczak. W przeszłości grał przez sześć lat w Chrobrym Głogów, ale bronił też barw Piotrkowianina Piotrków Tryb., a ostatnio występował w Grunwaldzie Poznań.

KS SPR Chrobry żegna Dominika Płócienniczaka

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś rano w wypadku samochodowym zginął nasz Przyjaciel, nasz Kolega DOMINIK PŁÓCIENNICZAK. RYCERZ, bo taki miał pseudonim wśród kolegów z drużyny, był zawodnikiem Chrobrego w latach 2012-2018. Wspólnie przeżywaliśmy wiele radości z wygranych, wspólnie smuciliśmy się po porażkach. Był bardzo pozytywnym człowiekiem, często się uśmiechał... Takiego CIĘ zapamiętamy DOMINIK! Rodzinie i bliskim składamy głębokie wyrazy współczucia - przekazał KS SPR Chrobry S.A..

RadioZET.pl/PAP/AN