Duńczycy w półfinale MŚ. Szalony mecz z Egiptem, zdecydowały karne

27.01.2021 20:27
Dania - Egipt

Dania pokonała Egipt 39:38 po karnych (16:13, 28:28, 34:34, 35:35 - 4-3) w ćwierćfinale MŚ piłkarzy ręcznych. Skandynawowie są pierwszym zespołem, który wywalczył awans do półfinału mundialu.

Spotkanie miało niecodzienny przebieg i niezwykłą dramaturgię. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Duńczycy wyrównali na 28:28, ale Egipcjanie popełnili błąd zmian i 20 sekund przed końcową syreną dostali dwuminutową karę, a w dodatku musieli piłkę oddać rywalom.

Na koniec pierwszej dogrywki role się odwróciły. Przy prowadzeniu obrońców tytułu 34:33 sędziowie odgwizdali im grę pasywną, a jeden z najdroższych i najlepszych piłkarzy ręcznych globu Mikkel Hansen podał do kolegi już po gwizdku. Znów zarządzono VAR. Hansen nie tylko dostał czerwoną kartkę, ale w dodatku gospodarzom przyznano rzut karny.

Sytuacja powtórzyła się na koniec drugiej dogrywki, ale w drugą stronę. Ponownie zadziałał przepis "30 sekund". Tym razem Egipcjanin Ibrahim Elmasry dostał czerwoną kartkę, a Duńczycy wyrównali z karnego na 35:35.