Zamknij

Były najlepszy piłkarz ręczny na świecie zakończył karierę. Powodem koronawirus

01.04.2020 13:13
Arpad Sterbik
fot. pixathlon/sportida/REPORTER

Były najlepszy piłkarz ręczny na świecie Arpad Sterbik zakończył karierę w wieku 41 lat. Trzykrotny mistrz globu zdecydował się zawiesić buty na kołku z powodu pandemii koronawirusa, która uniemożliwiła mu regularne treningi. - Ciężko byłoby mi w tym wieku wrócić do formy po długiej przerwie - wyznał bałkańskim mediom.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Znakomity bramkarz Arpad Sterbik poinformował, że w wieku 41 lat kończy karierę, a wpływ na jego decyzję ma pandemia koronawirusa. W 2005 roku został – grając w kadrze Serbii i Czarnogóry - najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie, a w 2013 zdobył mistrzostwo globu z Hiszpanią.

Były najlepszy piłkarz ręczny świata Arpad Sterbik zakończył karierę. Powodem koronawirus

- To była trudna decyzja. Ciężko byłoby mi w tym wieku wrócić do formy po długiej przerwie. Przepraszam, że nie zagram np. w kolejne edycji Ligi Mistrzów, ale w tych okolicznościach to niemożliwa misja do zrealizowania – stwierdził urodzony w Serbii Sterbik, cytowany w bałkańskich mediach.

Ostatnio grał w węgierskim Telekomie Veszprem, a wcześniej m.in. w BM Ciudad Real, FC Barcelona, Atletico Madryt i Vardarze Skopje.

Z reprezentacją Hiszpanii Sterbik wywalczył mistrzostwo świata w 2013 roku i Europy w 2018, a także srebro ME 2016 i brąz MŚ 2011. W barwach Jugosławii sięgnął po brązowe krążki mistrzostw globu w 1999 i 2001 roku.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP