Zamknij

Mistrz olimpijski i świata w piłce ręcznej zakończył karierę. Teraz chce zostać trenerem

28.05.2020 15:35
Blazenko Lackovic
fot. Noah Wedel/Imago Sport and News/East News

Mistrz olimpijski oraz mistrz i multimedalista mistrzostw świata i Europy Blazenko Lackovic zakończył karierę. Legendarny chorwacki piłkarz ręczny postanowił, że teraz zajmie się fachem szkoleniowca.

Utytułowany chorwacki piłkarz ręczny Blazenko Lackovic, medalista igrzysk, mistrzostw świata oraz Europy, zakończył karierę – poinformował w czwartek tamtejszy związek na Facebooku.

39-letni Lackovic jest mistrzem olimpijskim z Aten (2004 rok) i brązowym medalistą z Londynu (2012). W MŚ zwyciężył z reprezentacją Chorwacji w 2003 roku, a srebro zdobył w 2005 i 2009. Z kolei wicemistrzem Starego Kontynentu został w 2008 i 2010 roku. W jego dorobku są też brązowe krążki MŚ i ME.

Zobacz także

Blazenko Lackovic zakończył karierę. Teraz legenda chce zostać trenerem

Występował m.in. w RK Zagrzeb, SG Flensburg-Handewitt, HSV Hamburg, THW Kiel i Vardarze Skopje.

„Po 23 latach niezwykle bogatej kariery nasz wielki Blazenko Lackovic zdecydował, że nadszedł czas na sportową emeryturę jako zawodnik. Zawsze wesoły, charyzmatyczny, z zaraźliwym uśmiechem i pozytywną energią(...). Pozostaje synonimem łatwości w zdobywaniu goli i asystowaniu przy bramkach. Dobra dusza i niesamowity charakter. Dziękujemy Lac i życzymy szczęścia w pracy trenerskiej” – napisał chorwacki związek o zawodniku pochodzącym z miejscowości Novi Marof.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu