Zamknij

Bartosz Jurecki wraca do kadry. W zupełnie nowej roli

28.05.2020 23:42
Bartosz Jurecki
fot. PAP/EPA

Bartosz Jurecki został asystentem trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych Patryka Rombla. W tej roli zadebiutuje na zgrupowaniu szkoleniowym w Cetniewie, które odbędzie się w dniach 12-25 czerwca.

- Bardzo się cieszę, że wracam do kadry narodowej w nowej roli. Przez całą wieloletnią karierę zawodniczą zdobyłem duże doświadczenie i wiedzę, które będę chciał wykorzystać i podzielić się tym z nowo budowaną reprezentacją - powiedział Bartosz Jurecki, cytowany na stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Jurecki to jeden z najwybitniejszych reprezentantów Polski. Na swoim koncie ma trzy medale mistrzostw świata - srebrny (2007) oraz dwa brązowe (2009, 2015). W narodowych barwach wystąpił 234 razy, zdobywając łącznie 729 bramek. Po zakończeniu kariery zawodnika był trenerem w Azotach Puławy, a następnie w Piotrkowianinie.

Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Bartosz Jurecki asystentem Patryka Rombla

W sztabie trenerskim reprezentacji prowadzonej przez Patryka Rombla jest również inny znakomity reprezentant – Sławomir Szmal, który pełni rolę trenera współpracującego.

Na zgrupowanie w Cetniewie Rombel powołał 21 zawodników z krajowych klubów. Na liście rezerwowej znalazło się dziewięciu, w tym siedmiu grających na co dzień za granicą.

RadioZET.pl/PAP/AN

Posłuchaj podcastu