Wielkie zwycięstwo Vive Kielce w LM. Barcelona zdobyta

18.11.2021 23:28

Łomża Vive Kielce wygrała na wyjeździe z Barcą Lassą 32:30 (19:16) w meczu siódmej kolejki Ligi Mistrzów. To pierwsza porażka gospodarzy we własnej hali od sześciu lat. To ich szóste zwycięstwo w tych rozgrywkach. Kielczanie nadal są liderem tabeli grupy B.

Barca Lassa – Łomża Vive Kielce

Barca Lassa – Łomża Vive Kielce: wynik. To był mecz na szczycie grupy B Ligi Mistrzów. Gospodarze po raz ostatni przegrali we własnej hali sześć lat temu z... Vive Tauronem Kielce 31:33. W drużynie prowadzonej przez Tałanta Dujszebajewa występowało trzech obecnych graczy katalońskiego zespołu: Luka Cindrić, Blaz Janc i Angel Fernandez Perez.

Początek spotkania był wyrównany, ale po czterech bramkach z rzędu Barcelona objęła prowadzenie 8:5, a następnie powiększyła je jeszcze o jedno trafienie (10:6). Przyjezdni błyskawicznie odrobili straty (10:10), w kolejnych minutach popisową partię rozgrywał Arkadiusz Moryto, na linii świetni spisywał się Andreas Wolff i to Polacy schodzili na przerwę z trzybramkowym handicapem (19:16).

Barca Lassa – Łomża Vive Kielce: wynik meczu LM

Po przerwie gospodarze zbliżali się na jednego gola, ale ani razu nie udało im się doprowadzić do wyrównania. W kluczowych momentach bardzo dobrze funkcjonowała defensywa kielczan i nie zawodziła skuteczność w ataku, co pozwoliło wywieźć komplet punktów z trudnego terenu.

Mistrzowie Polski z 12 punktami prowadzą w tabeli grupy B, o trzy wyprzedzając drużynę ze stolicy Katalonii. W następnej kolejce dojdzie do rewanżu. Kielecka drużyna podejmie mistrza Hiszpanii we własnej hali w środę o godz. 18.45.

Barca Lassa – Łomża Vive Kielce 30:32 (16:19)

• Barca Lassa: Gonzalo Perez de Vargas, Leonel Maciel – Timothey N'guessan 7, Dika Mem 7, Ludovic Fabregas 5, Aleix Gomez 3, Domen Makuc 2, Aitor Arino 2, Haniel Langaro 1, Luka Cindric 1, Angel Fernandez Perez 1, Blaz Janc, Thiagus Petrus, Artur Parera Ibanez, Melvyn Richardson, Ali Zein.
  • Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff – Arkadiusz Moryto 7, Dylan Nahi 6, Alex Dujshebaev 4, Szymon Sićko 4, Arciom Karalek 3, Branko Vujovic 3, Władysław Kulesz 2, Nicolas Tournat 2, Igor Karacic 1, Miguel Sanchez-Migallon, Michał Olejniczak, Haukur Thrastarson, Tomasz Gębala, Sigvaldi Gudjonsson.

Karne minuty: Barca Lassa - 2, Łomża Vive - 4.

Sędziowali: Slave Nikolov i Gjorgji Nachevski (Macedonia Północna)