Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wybitna reprezentantka Polski zakończyła karierę przez... kadrowicza Nawałki

05.02.2018 20:31
xxx sport

Piłkarka ręczna Metraco Zagłębia Lubin Anita Wojtas zakończyła sportową karierę. Na podjęcie decyzji miały wpływ sprawy prywatne.

Alina Wojtas fot. AFP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę w meczu wyjazdowym Zagłębia z KRAM Start Elbląg Wojtas miała w dorobku cztery gole i były to ostatnie bramki zdobyte przez zawodniczkę w karierze. W poniedziałek na oficjalnej stronie internetowej klubu z Lubina pojawił się komunikat potwierdzający to, na co zanosiło się od kilku tygodni. "Alina Wojtas zakończyła sportową karierę! O decyzji zawodniczki zadecydowały względy osobiste" – poinformowano.

Związane są one z transferem piłkarza KGHM Zagłębia Lubin Jakuba Świerczoka do mistrza Bułgarii Łudogorec Razgrad. Zawodnik prywatnie jest partnerem Wojtas, która już pod koniec 2017 roku oznajmiła, że tak może się stać.

- Szkoda, bo Alina po kontuzji wracała do wysokiej formy i na pewno bardzo by nam pomogła w walce o mistrzostwo Polski. Takie jest jednak życie sportowe, że kiedyś musi się skończyć i wtedy zaczyna się życie rodzinne, na które nie zawsze był czas wcześniej – powiedziała trenerka Metraco Zagłębia Bożena Karkut.

Wojtas cztery razy zdobywała mistrzostwo Polski (MKS Lublin) i dwa razy Norwegii (Larvik HK). Po trzech sezonach latem 2017 roku wróciła do kraju i została zawodniczką Zagłębia. W reprezentacji rozegrała 62 mecze, w których zdobyła 185 goli.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń