Z Nigerią i Koreą Płd. Adam Nawałka przetestuje wszystkich bramkarzy

Krzysztof Sobczak
22.03.2018 09:58
Adam Nawałka na treningu reprezentacji
fot. PAP

Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski i debiutujący w kadrze Bartosz Białkowski mają otrzymać po 45 minut w marcowych meczach towarzyskich z Nigerią i Koreą Południową. W ten sposób Adam Nawałka sprawdzi wszystkich powołanych bramkarzy.

Zagłosuj

Który z bramkarzy nie powinien jechać na mundial?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Wydaje mi się, że to byłoby nieodpowiedzialne, gdyby trener już w marcu powiedział, kto będzie bronił w mistrzostwach, kto jest numerem jeden, dwa czy trzy. Przez trzy miesiące, jakie zostały do mistrzostw, może się wiele wydarzyć - mówił Szczęsny na środowej konferencji prasowej, który wydaje się faworytem do bluzy z numerem 1.

Zobacz także

Szczęsny i Fabiański pewniakami

Nie jest tajemnicą, że gra o mundial toczy się jedynie w kwestii trzeciego bramkarza. Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański są pewniakami i tylko - odpukać - kontuzja mogłaby pozbawić ich wyjazdu do Rosji. Ten pierwszy znakomicie odnalazł się w Juventusie, w 10 z 14 rozegranych meczów zachowywał czyste konto i zbiera bardzo dobre recenzje, drugi natomiast robi co może, by Swansea zachowało swój byt w Premier League.

Na ten moment nie wiadomo, który z golkiperów jest pierwszym wyborem trenera. Szczęsny rozpoczynał Euro 2016, ale w meczu otwarcia doznał urazu i w kolejnych spotkaniach bronił już Fabiański. W eliminacjach do MŚ 2018 też nie było "faworyta", dlatego też trudno wskazywać na tego, który wyjdzie w pierwszym składzie na inaugurację mundialu z Senegalem.

Białkowski vs Skorupski

Na swój debiut w drużynie narodowej czeka 30-letni Białkowski, który o miejsce w kadrze rywalizuje z Łukaszem Skorupskim. Golkiper Ipswich Town ma jedną znaczącą przewagę nad swoim konkurentem: gra regularnie. Do tego uznawany jest za najlepszego bramkarza zaplecza Premier League, a to najlepiej świadczy o jego klasie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Skorupski nie ma szans na grę w Romie. W tym sezonie wystąpił tylko w jednym spotkaniu Pucharu Włoch - pewnie grałby częściej, ale Giallorossi szybko odpadli i Polak na stałe wylądował na ławce. Trudno oczekiwać, by przez te trzy miesiące, które pozostały do MŚ, coś się zmieniło, a to z kolei w korzystniejszej sytuacji stawia Białkowskiego.

Mecz Polska - Nigeria

Reprezentacja Polski zadebiutuje w nowych koszulkach w piątkowym spotkaniu towarzyskim z Nigerią we Wrocławiu. Będzie to pierwszy tegoroczny test przed mistrzostwami świata w Rosji. Cztery dni później, 27 marca w Chorzowie, biało-czerwoni zmierzą się z Koreą Południową.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS