Dwa gole w doliczonym czasie gry. Kapitalny Iran ograł Walię

25.11.2022 13:02

Gole w 98. i 101. minucie przesądziły o zwycięstwie Iranu z Walią w drugim spotkaniu grupy B podczas MŚ 2022 w Katarze. Wyspiarze kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla bramkarza Wayne'a Hennessey'a.

Walia - Iran

Reprezentacja Walii w pierwszej kolejce MŚ 2022 w Katarze wyszarpała remis w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi. Na trafienie w 36. minucie Timothy'ego Weah odpowiedział w końcówce z rzutu karnego Gareth Bale. Iran z kolei nie miał najmniejszych szans i uległa Anglii aż 6:2.

Bezpośrednie starcie Walii z Iranem było zatem ważniejsze dla przedstawiciela azjatyckiego futbolu. Druga porażka znacznie skomplikowałaby ich sytuację w walce o awans do 1/8 finału. W piątek Irańczycy byli wyraźnie lepsi od niemrawych i zaskakująco wolnych przeciwników, natomiast bardzo długo nie potrafili zadać ciosu. Uczynili to dopiero w doliczonym czasie. I to dwukrotnie.

Walia - Iran: wynik meczu mundialu 2022

Iran wypracował sobie 21 okazji strzeleckich, dwa razy w jednej akcji obił słupek, ale piłka nie chciała wpaść za plecy Wayne'a Hennessey'a. W 88. minucie walijski bramkarz wybrał się na wycieczkę przed pole karne i ostro sfaulował Taremiego. Sędzia najpierw pokazał mu żółtą kartkę, ale po obejrzeniu powtórki wyrzucił go z boiska. Przeciwnicy wykorzystali grę w przewadze. 10 minut później na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki Roozbeh Cheshmi, a w 101. po kontrze podwyższył Ramin Rezaeian.

W piątek o godz. 20 w drugim meczu grupy B Anglia zagra z USA. "Synowie Albionu" przy zwycięstwie zapewnią sobie awans do 1/8 finału, a Amerykanie będą walczyli o ten cel w ostatniej serii gier z Iranem.

Walia - Iran 0:2

Bramki: Roozbeh Cheshmi (90'+8), Ramin Rezaeian (90'+11)

Składy

• Walia: Wayne Hennessey - Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies - Connor Roberts (Brennan Johnson 57'), Aaron Ramsey (Danny Ward 87'), Ethan Ampadou (Joe Allen 78'), Harry Wilson (Daniel James 57'), Neco Williams - Gareth Bale, Kieffer Moore
  • Iran: Seyed Hossein Hosseini - Milan Mohammadi, Majid Hosseini, Morteza Pouraliganji, Ramin Rezaeian - Ehsan Hajsafi (Mehdi Torabi 77'), Saeid Ezatollahi (Ali Karimi 83'), Ahmad Nourollahi (Roozbeh Cheshmi 78'), Ali Gholizadeh (Alireza Jahanbakhsh 77') - Mehdi Taremi, Sardar Azmoun (Karim Ansarifard 68')