Szczęśliwy remis Holandii, Ekwador może czuć spory niedosyt

25.11.2022 18:55

Holandia w meczu 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata 2022 zremisowała z Ekwadorem 1:1. Obie ekipy po dwóch meczach mają na koncie po cztery punkty i wciąż nie są pewne awansu do 1/8 finału.

Holandia - Ekwador na żywo. MŚ 2022 mecz live i wynik mundialu online

Mecz dużo lepiej rozpoczęła reprezentacja Holandii, która już w 5. minucie objęła prowadzenie. Na mocny strzał z linii pola karnego zdecydował się Cody Gakpo. Uderzenie było na tyle precyzyjne, że piłka wpadła tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Hernana Galindeza i zatrzepotała w siatce. Oranje wydawali się kontrolować spotkanie, ale z biegiem czasu do głosu dochodzić zaczęli reprezentanci Ekwadoru. Jeszcze przed przerwą trafili do siatki Holendrów, ale sędzia w tej sytuacji dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

Mundial 2022: Remis Holandii w meczu z Ekwadorem

Swego Ekwadorczycy dopięli chwilę po zmianie stron. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Gonzalo Plata. Andries Noppert interweniował, ale odbił piłkę wprost pod nogi Ennera Valencii. Ten nie pomylił się z bliska i doprowadził do wyrównania. Jego drużyna poszła za ciosem i szukała kolejnego gola. Bliski trafienia był Plata, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. O awansie do fazy pucharowej w grupie A rozstrzygnie więc ostatnia kolejka. W niej Holandia zmierzy się z Katarem, a Ekwador grać będzie z Senegalem.

W sobotę swój mecz 2. kolejki rozegra kadra Czesława Michniewicza. Mecz Polska - Arabia Saudyjska na żywo od 14.00 na naszym portalu.