Zamknij

Skandali w Katarze ciąg dalszy. Kibicom cofnięto zakwaterowanie

24.11.2022 21:07

Część fanów na mistrzostwach świata w Katarze nie została zakwaterowana w wioskach. Jak dowiedział się dziennik ESPN rząd w Katarze postanowił zwrócić sympatykom pełne koszty.

MŚ Katar 2022
fot. Pavel Golovkin/Associated Press/East News

Pierwsza pełna kolejka fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze jeszcze się nie skończyła, a już kontrowersja goni kontrowersję. Po zabronieniu kapitanom zespołu zakładanie tęczowych opasek, czy uniemożliwienie kibicom dostępu do wody pitnej doszło do innej kuriozalnej sytuacji.

Okazuje się, że organizatorzy mundialu nie są w stanie zapewnić pełnego zakwaterowania wszystkim kibicom, którzy przyjechali na MŚ. Spora część fanów, która zjawiła się na imprezie czterolecia otrzymała propozycję przenocowania na pustyni, gdzie tamtejsze noclegi odbywają się w postaci kontenerów transportowych.

Kolejny skandal na MŚ w Katarze

Jeden z dziennikarzy ESPN pojechał do dzielnicy Rawdat al Jahhaniya, aby przyjrzeć się takiej wiosce. Na miejscu okazało się, że obszar ma wiele niedoróbek, gdzie brakuje umywalek czy toalet. Wobec tego zareagował katarski rząd.

loader

"Jesteśmy świadomi, że wielu kibiców spotkało się z opóźnieniami w zameldowaniach w wybranych kwaterach w wioskach z powodu zaniedbań właściciela i operatora" - cytuje słowa rzecznika ESPN.

Tak wyglądają pokoje dla kibiców w Katarze. Warunki są koszmarne

Koniec końców władze zdecydowały się dokonać pełnego zwrotu pieniędzy oraz wyznaczyć alternatywne miejsca zakwaterowania, które na czas ich pobytu będzie bezpłatny.

"Część tych lokali jest zarządzana przez podmioty prywatne. Nie spełniają one standardów, które były reklamowane kibicom. Uporanie się z tym problemem jest priorytetem" - dodał przedstawiciel.

RadioZET.pl/espn.com