Grad bramek i historyczny gol Ronaldo. Zobacz wideo z meczu MŚ w Katarze

24.11.2022 18:29

Reprezentacja Portugalii pokonała Ghanę 3:2 w meczu 1. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze. Gole strzelali m.in. Cristiano Ronaldo i Adre Ayew. Zobacz wideo bramki i skrót meczu Portugalia - Ghana na MŚ 2022 w Katarze!

Historyczny gol Cristiano Ronaldo na MŚ 2022

Początkowo mecz Portugalii z Ghaną nie zapowiadał takiej dramaturgi. Po pierwszej połowie fani nie ujrzeli żadnego bramki, jednak te przyszły po zmianie stron. Piłkarze obu reprezentacji w drugich 45 minutach po prostu dali koncert.

Pierwszego i historycznego gola zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w 65. minucie posłał bombę z rzutu karnego i wyprowadził Portugalię na prowadzenie. Dzięki temu trafieniu stał się on pierwszym piłkarzem w historii, który zdobył bramkę na pięciu mundialach.

Portugalia - Ghana: rzut karny Cristiano Ronaldo

Portugalia - Ghana: gol Ayew

Radość Portugalczyków nie trwała długo. Osiem minut później do głosu doszli Ghańczycy i doprowadzili do wyrównania. Dośrodkowanie Mohameda Kudusa wykorzystał Andre Ayew, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Diogo Costę.

Portugalia - Ghana: gol Felixa i Leao

Mistrzowie Europy z 2016 roku momentalnie odpowiedzieli na gola Ghany. Pięć minut po bramce Ayew kapitalnie w kontrataku odnalazł się Joao Felix. Napastnik Atletico Madryt dostał świetne podanie od Bruno Fernandesa i klasyczną podcinką ponownie wyprowadził Portugalię na prowadzenie.

Dwie minuty po golu Felixa Portugalczycy ponownie zdobyli gola. Głównym architektem całej akcji był znów Fernandes, który idealnie wypatrzył Rafaela Leao w polu karnym. Skrzydłowy AC Milan z pierwszej piłki posłał płaski strzał na bramkę i zanotował swoje premierowe trafienie na MŚ 2022.

Portugalia - Ghana: gol Bukari

Ghana nie zamierzała jednak składać broni. Po dwóch szybkich ciosach wyprowadzonych przez Portugalczyków obudzili się piłkarze z Afryki. Osman Bukari otrzymał idealne dogranie w pole karne i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

Ostatecznie Portugalia pokonała Ghanę 3:2. Więcej o tym meczu przeczytasz, klikając w link zamieszczony poniżej: