Piękny gest japońskich kibiców. Tak zachowali się po zwycięstwie z Niemcami

23.11.2022 21:41

Reprezentacja Japonii pokonała w środę Niemcy 2:1 w meczu 1. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze, czym sprawiła, obok Arabii Saudyjskiej, która z kolei wygrała z Argentyną 2:1, największą niespodziankę na tym mundialu. Pięknie po spotkaniu zachowali się również japońscy kibice.

Japońscy kibice

Reprezentacja Japonii sprawiła w środę gigantyczną niespodziankę na mistrzostwach świata 2022 w Katarze. Chociaż Azjaci przegrywali z Niemcami od 33. minuty 0:1 (Ilkay Guendogan strzelił z rzutu karnego), to ostatecznie udało im się odwrócić losy meczu.

Najpierw w 75. minucie na 1:1 trafił Ritsu Doan. Następnie piłkę do siatki z ostrego kąta wbił Takuma Asano. Co ciekawe, obaj zawodnicy grają na co dzień w niemieckich klubach, tj. kolejno we Freiburgu i Bochumie.

Piękny gest japońskich kibiców

Po zakończeniu spotkania japońscy kibice wykazali się cudownym gestem. O wszystkim na oficjalnym profilu na Twitterze napisała FIFA.

"Japonia ma na swoim koncie nie tylko trzy punkty. Po niesamowitym zwycięstwie na mistrzostwach świata japońscy kibice zostali, aby pomóc obsłudze zbierać plastikowe butelki i sprzątać stadion" - napisano.

Media społecznościowe szybko obiegły zdjęcia japońskich fanów sprzątających obiekt. Reakcja internautów mogła być tylko jedna - wszyscy chwalą Japończyków za niesamowite smak i wychowanie.