Zamknij
centrum prasowe w Katarze
  • centrum prasowe w Katarze (4)
  • centrum prasowe w Katarze (8)
  • centrum prasowe w Katarze (6)
  • 7 Zobacz
fot. Radio ZET

Mistrzostwa świata w Katarze zbierają wiele głosów krytyki, ale na komfort pracy nie narzekają dziennikarze, którzy korzystają z nowoczesnego centrum prasowego. - Wszystko to robi naprawdę duże wrażenie - przekazał nam obecny na miejscu reporter Radia ZET, Krzysztof Wilanowski.

- Centrum prasowe składa się z dwóch pięter. Na parterze są punkty informacyjne i gastronomiczne. Na pierwsze piętro prowadzą wielkie schody, na których ułożone są poduchy. Przed nimi wielki telebim, na którym będzie można zobaczyć wszystkie mecze mistrzostw świata. Jest też oczywiście bardzo dużo miejsca do pracy, bo i ludzi jest sporo. Rozglądam się teraz. Są tu m.in. dziennikarze z Brazylii, Iranu, Anglii i my oczywiście - podkreślił.

Porażka gospodarzy na start mundialu

Mundial w Katarze oficjalnie zainaugurowany został w niedzielę. W meczu otwarcia gospodarze przegrali z Ekwadorem 0:2 po golach Ennera Valencii. W drugim spotkaniu grupy A w poniedziałek Senegal zmierzy się z Holandią.

Biało-czerwoni grę na mistrzostwach świata 2022 rozpoczną we wtorek. Mecz Polska - Meksyk zaplanowano na godzinę 17.00. Następnie kadra Czesława Michniewicza grać będzie z Arabią Saudyjską i Argentyną. Awans do fazy pucharowej wywalczą dwie najlepsze drużyny z grupy. MŚ w Katarze potrwają do 18 grudnia.

RadioZET.pl