Historyczny gol Kataru nie pomógł. Senegal lepszy od gospodarzy mundialu

25.11.2022 16:02

Reprezentacja Senegalu w drugiej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze pokonała Katar 1:3. Gospodarze mundialu zdobyli historycznego gola na MŚ, jednak ich sytuacja w grupie jest nie do pozazdroszczenia.

Katar - Senegal: Wynik

Reprezentacja Senegalu przystępowała do spotkania z Katarem w roli mocnego faworyta. Gospodarze turnieju w pierwszym meczu nie oddali nawet strzału i trudno było przypuszczać inny scenariusz w drugiej kolejce mistrzostw świata w Katarze. A jednak, mimo porażki 1:3 Katarczycy pokazali wolę walki i kilka razy zagrozili bramce Edouarda Mendy'ego.

Od początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przejąć na stałe inicjatywy. Widzowie obserwowali dość szarpane widowisko, w którym pierwsza bramka padła pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie Boualem Khoukhi sprawił prezent Senegalczykom. Katarski obrońca nie trafił w piłkę, przez co wystawił ją do Boulaye'a Dia. Napastnik w tej okazji nie mógł się pomylić. Do przerwy Senegal prowadził 1:0.

Nieprzekonujące zwycięstwo Senegalu

Po zmianie stron piłkarze z Afryki wyraźnie wyszli z innym nastawieniem i od początku starali się napierać na katarską obronę. Nowy plan opłacił się, bo Senegalczycy podwyższyli swoje prowadzenie już 48. minucie. Wówczas przewagę wzrostu w polu karnym wykorzystał Framar Diedhiou, który atomową główką zdobył drugą bramkę.

Wydawać by się mogło, że drugi gol podetnie skrzydła Katarczykom, jednak było inaczej. Trener Felix Sanchez dokonał ofensywnych zmian, co przyniosło efekt w końcówce spotkania. W 78. minucie rezerwowy Mohammed Muntari wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową dał kontakt gospodarzom. Warto odnotować, że był to pierwszy, historyczny gol Kataru na MŚ.

Historyczny gol Kataru nie dał nawet punktu

Bramka Kataru mocno wstrząsnęła Senegalem, który błyskawicznie ostudził zapędy gospodarzy. Sześć minut po kontaktowej bramce do głosu znowu doszli piłkarze z Afryki. Bamba Dieng w dwójkowej akcji rozmontował obronę rywali i pewnym strzałem odzyskał dwubramkowej prowadzenie Senegalu.

Ostatecznie Senegalczycy wygrali 3:1 z Katarem. Porażka oznacza, że los Katarczyków jest praktycznie przesądzony. By wyjść z grupy, muszą oni liczyć na potknięcia Holandii, co wydaje się mało prawdopodobne.