Hiszpanie rozgromili Kostarykę. Siedem goli i popis La Furia Roja

23.11.2022 19:04

Reprezentacja Hiszpanii zdemolowała Kostarykę w meczu grupy E. Hiszpanie zademonstrowali kapitalny futboli i w imponującym stylu wygrali 7:0.

Ferran Torres

Reprezentacja Hiszpanii już w pierwszej połowie nie pozostawiła wątpliwości i pokazała dominację w starciu z Kostaryką. Przewaga Hiszpanów była widoczna od pierwszej minuty. Szybko zostało to poparte golami.

Już w 11. minucie La Furia Roja objęła prowadzenie. Po koronkowej akcji na listę strzelców wpisał się Dani Olmo, który najpierw otrzymał kapitalne podanie od Gaviego, a później sam podcinką pokonał Keylora Navasa.

Hiszpanie rozgromili Kostarykę na MŚ 2022

Na drugiego gola przyszło nam czekać dziesięć minut. Wtedy to Pedri odnalazł długim podaniem niepilnowanego Jordiego Albę na lewym skrzydle. Obrońca posłał piłkę w pole karne, do której dopadł Marco Asensio. Pomocnik Realu Madryt  kapitalnym strzałem bez przyjęcia podwyższył wynik. W pierwszej połowie do siatki trafił jeszcze Ferran Torres. Hiszpan wykorzystał rzut karny w 31. minucie, a jego zespół schodził na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Hiszpanie po zmianie stron nie zwolnili tempa. W 54. minucie Ferran Torres ponownie wpisał się na listę strzelców. Napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym Kostaryki i płaskim strzałem skompletował dublet.

Aż siedem goli Hiszpanii

Cztery strzelone bramki to dalej było za mało dla Hiszpanów. W 74. minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego popisał się Gavi. Pomocnik wykorzystał perfekcyjną wrzutkę Alvaro Moraty. Futbolówka jeszcze odbiła się od słupka, ale ostatecznie trafiła do siatki.

W samej końcówce spotkania. Fani zobaczyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 90. minucie niepewną interwencję Navasa wykorzystał Carlos Soler, który z praktycznie 11 metrów trafił do siatki, a dwie minuty później koronkową akcję Hiszpanów zakończył golem Alvaro Morata.

Bezradna Kostaryka

Ostatecznie reprezentacja Hiszpanii wygrała 7:0 na MŚ 2022. Kostaryka w meczu praktycznie nie istniała. Dobrze obrazują to statystyki, z których wynika, że Kostarykanie nie oddali nawet strzału na bramkę Unaia Simona. Teraz La Furia Roja będzie przygotowywać się do starcia z Niemcami, którzy wcześniej sensacyjnie ulegli Japonii 1:2.