Hiszpania - Kostaryka w MŚ 2022: Gole. Zobacz wszystkie bramki meczu

23.11.2022 18:52

Hiszpania - Kostaryka - to był drugi mecz w grupie E na mistrzostwach świata 2022. Zobacz, jak padały wszystkie bramki w tym spotkaniu MŚ.

gole Hiszpania - Kostaryka

Hiszpanie błyskawicznie wysłali sygnał, że chcą rozpocząć mundial jak Francja, czy Anglia, a nie jak Niemcy. Już w 11. minucie wynik otworzył Dani Olmo, który po świetnym przyjęciu piłki od Gaviego, pokonał Keylora Navasa strzałem z bliskiej odległości.

Po dziesięciu minutach było już 2:0. Po płaskiej centrze Jordiego Alby dogranej na jedenastym metr, do futbolówki dopadł Marco Asensio i uderzając z pierwszej piłki wpakował futbolówkę do siatki.

W 29. minucie Duarte nieprzepisowo zatrzymał Jordiego Albę w obrębie własnego pola karnego, a sędzia natychmiast podyktował rzut karny. Jedenastkę na trzecią bramkę dla Hiszpanów zdobył Ferran Torres, strzelając w lewy dolny róg bramki Navasa.

Po zmianie stron Torres po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Piłkarz Barcelony wykorzystał zamieszanie w szesnastce Kostaryki i sprytnym uderzeniem znalazł drogę do bramki.

Hiszpanie nie mieli litości i dalej bawili się w najlepsze, strzelając piątego gola w tym meczu. W 75. minucie Gavi oddał kapitalny strzał, po którym piłka odbiła się jeszcze od słupka i wleciała do bramki.

Jednak pod koniec gry Hiszpanie pogrążyli Kostarykę, strzelając kolejne dwa gole. Najpierw Soler skorzystał złą interwencję Navasa i dopełnił formalności.

Dodatkowo w 93. minucie precyzyjnym uderzeniem po ziemi popisał się Alvaro Morata, który dołożył swoją cegiełkę do tego imponującego wyniku.

Ostatecznie Hiszpania rozbiła Kostarykę 7:0.