Zamknij

Zdecydowany przekaz Michniewicza na konferencji. "Żarty się skończyły"

25.11.2022 12:50

Gorąco na konferencji Polaków przed meczem z Arabią Saudyjską. Rzecznik prasowy reprezentacji chciał zablokować pytanie do Czesława Michniewicza, jednak ten postanowił odpowiedzieć. - Żarty się skończyły - powiedział dziennikarzom.

Czesław Michniewicz na konferencji: Żarty się skończyły
fot. ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News

Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej, poprzedzającej drugi mecz Polaków z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata w Katarze. Co ciekawe, na wstępie rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski zapowiedział, że trener i zawodnicy będą odpowiadali jedynie na pytania dotyczące spotkania.

Jednak podczas konferencji dziennikarka Iza Koprowiak zapytała o głośną sytuację, po której relację Michniewicza z dziennikarzami stały się bardziej napięte. Chodzi m.in. o żart trener na temat dziennikarzy i tego, że ciężko im funkcjonować bez alkoholu w Katarze. Te słowa zostały w mediach odebrane jako agresywne w stronę dziennikarzy.

Michniewicz odpowiedział na niewygodne pytanie

Gdy tylko pytanie wybrzmiało na sali, rzecznik PZPN-u starał się zablokować pytanie, jednak Michniewicz zdecydował się odpowiedzieć. - Odbyła się rozmowa po treningu. Okazało się, że nie warto żartować, bo z tych żartów powstają problemy. Więc nie będę z wami żartował - zapowiedział selekcjoner.

- Niepotrzebnie tworzycie inną atmosferę. Rozstawaliśmy się w dobrej atmosferze, a nagle zrobił się problem. W środku reprezentacji mamy świetną atmosferę. To jest dla nas najważniejsza sprawa - przyznał.

"Żarty się skończyły"

Dodatkowo Czesław Michniewicz oznajmił, że w związku z zaistniałą sytuacją będzie poświęcał mniej czasu na rozmowy z mediami. - Nie róbcie z tego problemu, czasami rozmawiam z wami prywatnie. Żarty się skończyły, będę rozmawiał z wami teraz oficjalnie - zapowiedział trener.

- Nie róbmy czegoś, co może zaszkodzić reprezentacji. Tam, gdzie jest problem - piszcie o tym. Ale nie róbcie sztucznych problemów - zakończył Michniewicz.

Mecz Polska - Arabia Saudyjska na żywo rozpocznie się w sobotę 26 listopada o godzinie 14:00. Relacja z tego spotkania na naszej stronie sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl