Brazylia nie pozostawiła wątpliwości. Pewne zwycięstwo nad Serbami

24.11.2022 22:00

Reprezentacja Brazylii pokonała Serbię 2:0. Dwa gole dla Canarinhos strzelił napastnik Tottenhamu Hotspurs Richarlison. Jeden z nich był wyjątkowej urody.

Richarlison

Reprezentacja Brazylii długo nie mogła znaleźć sposób na rozmontowanie szczelnej obrony Serbii. Ta sztuka nie udała im się w pierwszych 45 minutach, a na gole przyszło nam czekać do drugiej połowy.

Po zmianie stron Brazylijczycy wyraźnie zarysowali swoją przewagę, co potwierdził gol strzelony w 62. minucie meczu. Najpierw strzał Viniciusa Juniora obronił Vanja Milinković-Savić, jednak zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka spadła pod nogi Richarlisona, a ten z najmniejszej odległości wpakował piłkę do siatki.

Brazylia pewnie pokonuje Serbię

Po stracie gola Serbowie próbowali zagrozić bramce Alissona, jednak z miernym skutkiem. Wzmożony atak sprawił, że zrobiło się więcej miejsca dla Brazylijczyków, którzy skrzętnie to wykorzystali. Ponownie dał o sobie znać Richarlison. Napastnik w 72. minucie otrzymał idealnie podanie od Viniciusa i najpierw przyjął sobie lewą nogą piłkę, a później popisał się kapitalną przewrotką, po której padła bramka.

Ostatecznie Brazylia wygrała 2:0 z Serbią i dopisała sobie pierwsze trzy punkty na mistrzostwach świata w Katarze. W następnym meczu Canarinhos zmierzą się ze Szwajcarią, natomiast piłkarze z Bałkanów zagrają z Kamerunem.