Belgia - Kanada: Zobacz wideo bramki i skrót meczu MŚ w Katarze

23.11.2022 21:14

Reprezentacja Belgii pokonała Kanadę 1:0 w meczu 1. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata 2022 w Katarze. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Michy Batshuayi. Zobacz wideo bramki i skrót meczu Belgia - Kanada na MŚ 2022 w Katarze!

Michy Batshuayi

Mecz reprezentacji BelgiiKanadą na mistrzostwach świata 2022 w Katarze rozpoczął się sensacyjnie, bowiem od zdecydowanej przewagi ekipy z Ameryki Północnej. Kanadyjczycy wyszli na spotkanie z "Czerwonymi Diabłami" bardzo ofensywnie, czym niewątpliwie mocno zaskoczyli rywali.

Owoc ich przewagi urodził się bardzo szybko, bo już w 11. minucie. Wówczas "Les Rouges" udało się wywalczyć rzut karny.

Belgia - Kanada: Zobacz wideo goli

Niestety dla Kanady tego, podobnie jak we wtorek Robert Lewandowski, nie wykorzystał Alphonso Davies. Lewy obrońca Bayernu Monachium uderzył bardzo słabo i Thibaut Courtois nie miał większych problemów z obroną jego strzału.

Chociaż Kanadyjczycy wyraźnie przeważali, jedynego gola w pierwszej połowie zdobyli Belgowie. Piłkę do siatki po długim podaniu Toby'ego Alderweirelda wbił Michy Batshuayi.

Ostatecznie Belgia pokonała Kanadę 1:0. Więcej o tym meczu przeczytasz, klikając w link zamieszczony poniżej: