Anglicy utrzymali wynik z Amerykanami. Kwestia awansu wciąż otwarta

25.11.2022 21:51

Reprezentacja Anglii zremisowała z zespołem Stanów Zjednoczonych 0:0 na zakończenie piątkowych meczów na mundialu w Katarze. Dzięki remisowi Synowie Albionu utrzymali pozycję lidera w grupie B.

Anglia - USA w Katarze

Anglicy zaczęli spokojnie mecz z Amerykanami, którzy nie wychodzili na rywali zbyt wysokim pressingiem. Już w 10. minucie wicemistrzowie Europy wysłali poważny sygnał ostrzegawczy w postaci strzału Harry'ego Kane'a, który po podaniu od Saki uderzał na bramkę, ale trafił w blokującego go Walkera Zimmermana.

Ataki graczy z USA kończyły się zazwyczaj w środkowej części boiska, z kolei Anglicy grali spokojnie, starając się uśpić defensywę przeciwników. Jednak w pewnym momencie z minuty na minutę rozkręcali się Amerykanie. W 26. minucie McKennie znalazł się przed bramką i strzelając z pierwszej piłki niewiele się pomylił.

Jeszcze bliżej był Christian Pulisic, który kilka chwil później mocno uderzył, ale tym razem poprzeczka uratowała Jordana Pickforda.

Bezbramkowy remis Anglii z USA na mundialu w Katarze

Amerykanie coraz częściej zaczęli angażować bocznych obrońców, którzy wzmacniali akcje podopiecznych Gregga Berhaltera. Jednak ostatecznie piłkarze obu drużyn schodzili na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po zmianie stron Anglicy często byli zmuszani grać w poprzek boiska bez większego efektu. W dodatku gracze Garetha Southgate'a mieli problemy z przetrzymywaniem piłki. Z kolei zespół z USA często spokojnie rozgrywał futbolówkę, czekając na to, co zrobi przeciwnik.

W doliczonym czasie gry groźną okazję miał Harry Kane, ale jego mocny strzał głową minął bramkę Matta Turnera. Ostatecznie w starciu Anglia - USA nie padła żadna bramka. Tempo spotkania było strasznie wolne, a sami wicemistrzowie Europy nie wykreowali wiele ze swojej gry.

W wyniku podziału punktów Anglia utrzymała prowadzenie w grupie B z czteram punktami i jednym "oczkiem" przewagi nad Iranem. Amerykanie z dwoma punktami zajmują trzecią pozycję, a tabelę zamyka Walia z jednym punkcikiem.

Anglia - USA 0:0.