Zamknij

Zwariowany pomysł tuż przed MŚ w Katarze. "Patriotyczny obowiązek"

Maciej Walasek
28.09.2022 09:33

MŚ w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Okazuje się, że organizatorzy narzekają na brak odpowiedniej liczby ochroniarzy. Jak dowiedział się holenderski serwis sportnieuws.nl rządzący wpadli na niecodzienny pomysł, wcielając zwykłych mieszkańców do służby wojskowej, aby szkolić ich w tym zakresie.

Zwariowany pomysł tuż przed MŚ w Katarze. "Patriotyczny obowiązek"
fot. MUSTAFA ABUMUNES/AFP/East News

MŚ w Katarze już za niecałe dwa miesiące, ale organizatorzy nadal nie mogą dopiąć wszystkiego na ostatni guzik. Okazuje się, że panuje deficyt w liczbie ochroniarzy, którzy mieliby dbać o bezpieczeństwo na stadionach. Jak informuje serwis sportnieuws.nl władze kraju wpadły na nietypowy pomysł, zatrudniając zwykłych obywateli do służby wojskowej. W ten sposób mieszkańcy biorą udział w szkoleniach, aby później być ochroniarzami na mundialowych obiektach.

MŚ w Katarze 2022: Zwariowany pomysł organizatorów

Holenderscy dziennikarze powołują się na dokumenty, które znajdują się w posiadaniu Reutersa. Według nich dzięki szkoleniu pracownicy dowiadują się, jak wykrywać broń, narkotyki, czy alkohol. Do tego uczą się, jak pilnować kolejek na stadionach. Całość odbywa się w specjalnym obozie na północy kraju.  Jak zaznaczono ochrona MŚ w Katarze to "patriotyczny obowiązek".

loader

Zgodnie ze wstępnymi szacunkami organizatorzy spodziewają się, że w czasie MŚ w Katarze zjawi się łącznie ponad milion kibiców. Jak informuje barrons.com pomocy Katarowi ma udzielić Pakistan i Maroko, a także Turcja, która ma przysłać ponad 3 tysiące policjantów. Poza armią i funkcjonariuszami w ochronę mundialu zaangażowane zostaną także prywatne agencje ochroniarskie.

MŚ w Katarze będzie pierwszą tak dużą imprezą piłkarską organizowaną przez kraj położony nad Zatoką Perską. Turniej z udziałem reprezentacji Polski rozpocznie się 20 listopada. Finał zaplanowano na 18 grudnia.

RadioZET.pl