Zamknij

Zbigniew Boniek zdecydowanie w sprawie Rosji. Chce wykluczenia jej z rozgrywek

27.02.2022 19:51

Zbigniew Boniek w oświadczeniu poinformował, że nie wyobraża sobie udziału drużyn rosyjskich w międzynarodowych wydarzeniach sportowych. "Mam na myśli nie tylko sankcje, ale też obawy o to, co mogłoby się stać podczas takich imprez" – dodał.

Zbigniew Boniek zdecydowanie w sprawie Rosji. Chce wykluczenia jej z rozgrywek
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Zbigniew Boniek, wiceprezydent UEFA i były prezes PZPN, w oświadczeniu dla PAP skomentował kwestię sankcji, którymi UEFA może obłożyć reprezentację Rosji. „Europa i świat mają od kilku dni nową rzeczywistość – tragiczną i niebezpieczną. Módlmy się i róbmy wszystko, aby ten barbarzyński atak na niepodległą Ukrainę skończył się jak najszybciej i nie przekształcił się w jeszcze większą, niewyobrażalną wojnę" - podkreślił Boniek.

Boniek w oświadczeniu napisał, że nie wyobraża sobie występów Rosji w rozgrywkach sportowych. Nie chodzi tylko o piłkę, ale i inne dyscypliny. "Sport w tym miejscu schodzi na dalszy plan, ale jednak funkcjonuje. Nie wyobrażam sobie, aby drużyny rosyjskie we wszystkich dyscyplinach, które występują pod flagą i hymnem rosyjskim, mogły uczestniczyć w jakimkolwiek wydarzeniu sportowym. Mam na myśli nie tylko sankcje, ale też obawy o to, co mogłoby się stać podczas takich imprez. Każdy ich występ to byłaby bomba zegarowa, która mogłaby wybuchnąć i doprowadzić do niewyobrażalnych konsekwencji" - dodał.

"Sport to szacunek, przyjaźń i rywalizacja. Do czasu zakończenia wojny trudno sobie wyobrazić uczestnictwo drużyn rosyjskich w międzynarodowych wydarzeniach sportowych. Mam nadzieję, że ta barbarzyńska inwazja Putina na Ukrainę zakończy się jego ostateczną porażką" - zakończył oświadczenie Boniek.

Relacja z wojny w Ukrainie: "Zmasowane ataki ze wszystkich kierunków". Rosyjskie wojska wtargnęły do Charkowa

UEFA wprowadzi sankcje. W poniedziałek spotkanie Komitetu Wykonawczego

W poniedziałek zbierze się Komitet Wykonawczy UEFA, który zadecyduje o kolejnych sankcjach wobec Rosji.

- Zawieszone zostaną kluby oraz reprezentacja kraju. Na ten moment kara obejmie tylko Spartak Moskwa, który w 1/8 Ligi Europy ma zmierzyć się z RB Lipsk. UEFA nie ma natomiast wpływu na decyzję odnośnie uczestnictwa Rosji w eliminacjach do mistrzostw świata. Głos decyzyjny w tej sprawie posiada FIFA, która nie odniosła się jeszcze do ostatnich wydarzeń – poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP/Meczyki/PAB