Szwecja lepsza od Czechów. To z nią zagramy o awans do MŚ w Katarze

24.03.2022 23:18

Reprezentacja Szwecji wygrała po dogrywce 1:0 z Czechami i awansowała do finału baraży o awans do mistrzostw świata w Katarze. W nim 29 marca zagra na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Polską.

Szwecja - Czechy

Mecz Szwecja - Czechy od początku był bardzo wyrównany. W regulaminowym czasie gry gole nie padły i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W niej lepsi byli gospodarze, którzy wygrali po golu Robina Quaisona w 110. minucie.

Polska - Szwecja w finale baraży MŚ 2022

Tym samym to Szwecja zmierzy się z reprezentacją Polski w walce o awans do mistrzostw świata. Mecz Polska - Szwecja odbędzie się już 29 marca.

W czwartek poznaliśmy też skład dwóch pozostałych finałów baraży. W nich zmierzą się Szkocja lub Ukraina i Walia oraz Portugalia i Macedonia Północna. Wielkim zaskoczeniem jest obecność w tym gronie tej ostatniej drużyny, która niespodziewanie wygrała swój półfinał z Włochami - aktualnymi mistrzami Europy.