Zamknij

Reprezentacja jednak bez Nawałki, a co z Łukaszem Piszczkiem?

31.01.2022 11:04

Łukasz Piszczek miał być jednym z członków sztabu szkoleniowego Adama Nawałki, gdyby ten wrócił do pracy jako selekcjoner reprezentacji Polski. Ostatecznie 64-latek nie podpisał jednak kontraktu z PZPN, a nowym trenerem biało-czerwonych zostanie Czesław Michniewicz. Co to oznacza dla Piszczka?

Łukasz Piszczek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Jak potwierdził Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Nawałka dogadał się z Piszczek w sprawie pracy w reprezentacji. Trener chciał włączyć byłego gracza m.in. Borussii Dortmund do swojego sztabu szkoleniowego. Z racji tego, że nie zostanie jednak selekcjonerem, pracy z kadrą nie podejmie też Piszczek, nawet gdyby chciał tego Michniewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nawałka ujawnił całą prawdę. To dlatego nie wrócił do reprezentacji

Sztab szkoleniowy Michniewicza

O ile Nawałka miał już przygotowany cały swój sztab szkoleniowy, tak nie wiemy, kogo powoła do pracy Michniewicz. Rąbka tajemnicy ujawni być może na konferencji prasowej na PGE Narodowym, którą zaplanowano na poniedziałek, na godzinę 13.30.

loader

Nowy trener będzie mieć niewiele czasu na przygotowanie zespołu do najważniejszych w tym roku meczów. Już 24 marca reprezentacja Polski zagra z Rosją w spotkaniu barażowym o awans do mistrzostw świata w Katarze. Jeśli wygra, będzie musiała pokonać jeszcze zwycięzcę pary Szwecja - Czechy.

RadioZET.pl/meczyki.pl/Twitter