Zamknij

FIFA opublikowała najnowszy ranking. Polska wciąż w trzeciej dziesiątce

23.06.2022 16:35

Reprezentacja Polski zachowała 26. miejsce w rankingu FIFA. Pozycję lidera utrzymała Brazylię, która wyprzedza rywala biało-czerwonych w Lidze Narodów UEFA - Belgię. Podium uzupełnia przeciwnik naszej drużyny narodowej w fazie grupowej MŚ - Argentyna.

Ranking FIFA 23.06.2022
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Ranking FIFA z 23 czerwca obejmuje wyniki czerwcowych spotkań Ligi Narodów UEFA 2022/2023. To było nietypowe zgrupowanie, bo większość europejskich drużyn narodowych rozegrała po cztery mecze. Reprezentacja Polski w tym okresie pokonała Walię 2:1, zremisowała z Holandią 2:2 i dwukrotnie przegrała z Belgią - 1:6 oraz 0:1.

"Czerwone Diabły", podobnie jak podopieczni Czesława Michniewicza, zachowały swoją lokatę (2.), natomiast roszady objęły "Oranje" oraz Wyspiarzy. Holandia przesunęła się z 10. ma 8. miejsce, a Walia spadła o jedno "oczko" na 19. lokatę.

Ranking FIFA: Na których miejsca rywale Polaków w MŚ?

Poprzedni ranking z końcówki marca decydował o rozstawieniu w losowaniu grup mistrzostw świata w Katarze. Biało-czerwoni trafili do grupy C wraz z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. "Albicelestes" awansowali z 4. na 3. pozycję, ekipa z Ameryki Północnej jest 12., co oznacza spadek o trzy miejsca, a przedstawiciel azjatyckiego futbolu zajmuje 53. lokatę (-4).

Mundial 2022 odbędzie się w nietypowym listopadowo-grudniowym terminie.

RadioZET.pl