Zamknij

Anglicy skomentowali zachowanie Polaków przy klęknięciu

01.04.2021 12:42

Polscy piłkarze nie przyklęknęli przed rozpoczęciem meczu z Anglią na Wembley, decydując się na inny gest. Zachowanie biało-czerwonych nie umknęło uwadze angielskich mediów. 

Anglia - Polska
fot. PAP/EPA

Przed pierwszym gwizdkiem meczu Anglia – Polska drużyna gospodarzy uklęknęła na murawie, wyrażając solidarność z akcją „Black Lives Matter”, która ma na celu walkę z nierównością rasową. Jeszcze przed środowym spotkaniem Jakub Kwiatkowski zaznaczał, że klęknięcie polskich piłkarzy, jest mało prawdopodobne.

Ostatecznie po przyklęknięciu Anglików, drużyna Paulo Sousy wskazała palcami na napis „respect” na koszulkach. Zachowanie biało-czerwonych zostało skomentowane przez tamtejsze media. Dziennikarze nie skrytykowali postawy Polaków.

Polacy nie klęknęli przed meczem, ale wykonali inny gest [WIDEO]

Anglia - Polska: Angielskie media skomentowały zachowanie Polaków

- Anglia przyklęknęła przed meczem, a Polacy dotknęli logo 'szacunek' na rękawie. Różne podejścia, podobny przekaz – podawało BBC.

Z kolei „The Guardian” poinformował, że „Anglicy przyklęknęli, a Polacy, solidaryzując się, wskazali na logo UEFA Respect. Nie ma miejsca na rasizm”.

loader

Ostatecznie w meczu lepsi byli Anglicy, którzy pokonali Polaków 1:2. Tym samym biało-czerwoni zakończyli pierwszą serię spotkań el. MŚ 2022. Następne odbędą się na początku września.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl