Zamknij

Piszczek tonuje nastroje przed barażami. "W 2012 też mieliśmy wyjść z grupy"

16.02.2022 15:17

Do marcowego, barażowego starcia z Rosją coraz mniej czasu. Były reprezentant Polski Łukasz Piszczek na łamach "Przeglądu Sportowego" podzielił się swoimi odczuciami przed meczem z ekipą "Sbornej".

Łukasz Piszczek
fot. FOT ARKADIUSZ GOLA /Polska Press/East News

Reprezentacja Polski za nieco ponad miesiąc rozegra arcyważne spotkanie przeciwko Rosji. Czesław Michniewicz stanie przed szansą awansowania z biało-czerwonymi do mistrzostw świata w Katarze. Kibice "Sbornej" nie są optymistycznie nastawieniu do tej potyczki, co pokazał wynik sondy przeprowadzony w rosyjskim dzienniku "Sport Express" - ponad 50% ankietowanych uważa, że Rosjanie przegrają.

Przesadnego optymizmu nie widać też wśród byłych polskich kadrowiczów. Jednym z nich jest Łukasz Piszczek, który mocno tonuje nastroje przed meczem. Były obrońca Borussii Dortmund jest nawet zdania, że nie ma w tym starciu wyraźnego faworyta.

Piszczek ostrożny z przesadnym optymizmem

- Przed rozgrywanymi w Polsce mistrzostwami Europy 2012 każdy myślał, że spokojnie wyjdziemy z grupy z Rosją, Czechami i Grecją. A tak przecież niestety się nie stało. Dlatego dopiero boisko zweryfikuje, jakie było dla nas losowanie. Myślę, że Polska i Rosja mają po 50 procent szans - stwierdził 36-latek, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Jeżeli Polacy zwyciężą z reprezentacją Rosji, czeka ich potyczka na Stadionie Śląskim w Chorzowie z wygranym z pary Szwecja - Czechy.

loader

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy