Zamknij

Paulo Sousa: Celem było dziewięć punktów w trzech meczach

01.04.2021 00:23

Paulo Sousa po meczu z Anglią na Wembley (1:2) podsumował swój pierwszy okres w roli selekcjonera reprezentacji Polski. - To nowy etap z nowymi pomysłami i zawodnicy muszą je lepiej zrozumieć - powiedział na konferencji prasowej.

Paulo Sousa
fot. PAP/EPA

- Dla nas to dobra forma budowania przyszłości. Jeśli będziemy mieli wszystkich najlepszych zawodników na boisku, to będziemy bardziej przekonujący - przekazał Sousa, cytowany przez portal "Łączy nas piłka".

Selekcjoner podkreślił też, że chce stworzyć w drużynie mentalność zwycięzców. - Sam mówiłem, że celem było nie sześć, ale dziewięć punktów w tych meczach, zawsze miałem taką wizję i to myślenie chciałem przekazać zawodnikom - powiedział.

Paulo Sousa po meczu el. MŚ 2022 Anglia - Polska

- Mentalność, którą zaprezentowaliśmy w drugiej połowie, przeciwko jednej z najlepszych reprezentacji na wyjeździe, musimy mieć ciągle. Będziemy mieli teraz więcej czasu, by odbudować naszą pozycję i wywalczyć awans na mistrzostwa świata. Chcemy teraz wesprzeć zawodników, oby wszyscy dołączyli bez kontuzji, pomożemy im odzyskać świeżość i przygotować do rywalizacji w EURO. Będziemy robili postęp, choć on zależy od piłkarzy, ich adaptacji - podkreślił.

Polacy w trzech pierwszych meczach eliminacji MŚ 2022 zremisowali z Węgrami 3:3, pokonali Andorę 3:0 i przegrali z Anglią 1:2. W tabeli zajmują czwarte miejsce.

RadioZET.pl/Łaczy nas piłka