Zamknij

Reprezentant Polski nie wytrzymał po odejściu Sousy: "Szkoda strzępić ryja"

29.12.2021 23:02

Odejście Paulo Sousy ze stanowiska selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Mocny głos w sprawie zabrał Mateusz Klich, jeden z kluczowych zawodników w talii Portugalczyka.

Mateusz Klich nie wytrzymał po odejściu Sousy
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EastNews

Paulo Sousa w środę ustalił warunki rozwiązania kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, przestał pełnić funkcję selekcjonera kadry i natychmiast został ogłoszony jako nowy szkoleniowiec brazylijskiego Flamengo. Portugalczyk zdecydował się opuścić biało-czerwonych na trzy miesiące przed barażami o mundial w Katarze i pomimo obowiązującej umowy. Nie zniechęciło go nawet gigantyczne odszkodowanie, jakie musi zapłacić naszej federacji.

W trakcie swojej niespełna rocznej kadencji - w styczniu Zbigniew Boniek zwolnił Jerzego Brzęczka i postawił na Paulo Sousę - 51-latek wielokrotnie mówił o szacunku, przywiązaniu, odpowiedniej mentalności i odpowiedzialności, a kiedy tylko pojawiła się oferta z Brazylii, zapomniał o wszystkich tych zasadach i nie zawahał się przed rezygnacją ze stanowiska. Styl i moment, w jakim pozostawił kadrę, budzi ogólny niesmak kibiców, dziennikarzy, ekspertów, ale także samych piłkarzy.

Mateusz Klich ostro o Sousie

W poniedziałek Michał Pol zacytował smsa od jednego z kadrowiczów. "Tyle razy ch**a broniłem" - napisał. W podobnym, choć mniej wulgarnym tonie wypowiedział się pomocnik Leeds United, Mateusz Klich.

"Cytując klasyka »szkoda strzępić ryja«" - zauważył na Twitterze były gracz m.in. Cracovii czy NEC Nijmegen.

loader

PZPN ma niewiele czasu, by znaleźć następcę Portugalczyka. 24 marca biało-czerwoni zagrają z Rosją w półfinale baraży. W przypadku awansu o bilety do Kataru nasza drużyna narodowa powalczy z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

loader

RadioZET.pl