Zamknij

Lionel Messi zdradził swoje plany. To może być szok dla jego fanów

06.10.2022 20:08

Lionel Messi, kapitan piłkarskiej reprezentacji Argentyny, zdradził, że rozpoczynający się 20 listopada mundial będzie jego ostatnim. Na turnieju w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych w 2026 roku gwiazdor PSG miałby 39 lat.

Lionel Messi
fot. ELSA/Getty AFP/East News

Lionel Messi jest najważniejszą postacią w reprezentacji Argentyny, która w MŚ 2022 w Katarze będzie jednym z rywali biało-czerwonych w grupie C. Podopieczni Czesława Michniewicza z "Albicelestes" zagrają w ostatniej kolejce - wcześniej zmierzą się z Meksykiem i Arabią Saudyjską. Jeśli jeden z kandydatów do złota zanotuje wpadkę i odpadnie już na tak wczesnym etapie, to mecz z kadrą Polski będzie ostatnim występem gwiazdora PSG na mundialu. 25-latek zapowiedział, że bez względu na okoliczności będzie to jego ostatni turniej tej rangi w karierze.

O swoich planach 35-letni Messi poinformował w rozmowie z dziennikarzem platformy Star+ w Ameryce Łacińskiej. Na pytanie Sebastiana Vignolo, czy to jego ostatni mundial, odpowiedział bez wahania: "Tak".

Lionel Messi: ostatni mundial

- Odliczam dni do tych mistrzostw i muszę przyznać, że jestem trochę zdenerwowany, bo nie mogę się doczekać, aż w nich zagram. Każdemu mundialowi towarzyszy napięcie - zaznaczył Argentyńczyk.

Argentyna nie przegrała żadnego z ostatnich 35 meczów. W trakcie tej serii m.in. triumfowała w Copa America w ubiegłym roku i zakwalifikowała się na zbliżające się MŚ.

- Jesteśmy w bardzo dobrym momencie, jesteśmy silną grupą, ale podczas mundialu wszystko się może wydarzyć. Każdy mecz jest trudny i dlatego mistrzostwa świata są ciekawe - bo nie zawsze faworyt wygrywa i osiąga takie wyniki, jakie się od niego oczekuje. Ale Argentyna jest zawsze kandydatem do tytułu, choćby ze względu na historię - ocenił Messi.

loader

Zawodnik Paris Saint-Germain wystąpi w swoim piątym mundialu - zadebiutował w 2006 roku. Najbliżej triumfu był w 2014 w Brazylii - wówczas "Albicelestes" dotarli do finału, ale przegrali w nim z Niemcami.

RadioZET.pl/PAP