Zamknij

Czterech polskich sędziów jedzie na mundial w Katarze. Tylko jeden główny

19.05.2022 14:37

Czterech polskich sędziów znalazło się na liście "powołanych" na listopadowe piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Wśród nich jest tylko jeden arbiter główny - to oczywiście Szymon Marciniak.

Szymon Marciniak
fot. Piotr Matusewicz/East News

Lista sędziów MŚ 2022 została opublikowana na stronie FIFA. Wśród 36 arbitrów głównych znalazło się miejsce dla cenionego przez światową i europejską federację piłkarską Szymona Marciniaka. W gronie asystentów mamy dwóch biało-czerwonych - Tomasza Listkiewicza i Pawła Sokolnickiego, natomiast za VAR będzie odpowiadał Tomasz Kwiatkowski.

Dla 41-letniego płocczanina będzie to drugi mundial. Przed czterema laty w Rosji poprowadził dwa spotkania w fazie grupowej: Argentyna - Islandia oraz Niemcy - Szwecja. W tym sezonie był rozjemcą półfinałowego starcia Ligi Mistrzów Liverpool - Villarreal.

Szymon Marciniak będzie sędzia na MŚ 2022

Oprócz czterech Polaków na liście są sędziowie ze wszystkich kontynentów. W gronie arbitrów głównych znalazły się trzy kobiety - Francuzka Stephanie Frappart, Salima Mukansanga z Rwandy oraz Japonka Yoshimi Yamashita.

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia. Reprezentacja Polski zagra w grupie C z Argentyną, Arabia Saudyjską i z Meksykiem.

RadioZET.pl/FIFA