Hiszpania pokonala Szwecję, znamy kolejnych uczestników MŚ w Katarze

14.11.2021 22:59

Hiszpania pokonała Szwecję 1:0 w niedzielnym meczu el. MŚ 2022. Tym samym La Roja zapewniła sobie awans na katarski mundial. Kto jeszcze wywalczył przepustkę na mistrzostwa świata?

Hiszpania - Szwecja

Hiszpanie przeważali w posiadaniu piłki w pierwszej części spotkania, ale to Szwedzi mieli groźniejsze sytuacje na zdobycie bramki. Jednak po pierwszych 45 minutach żadna ze stron nie zdołała trafić do siatki.

Po zmianie stron piłkarze grali o wiele spokojniej. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, w 86. minucie gola zdobył Alvaro Morata. Napastnik wykorzystał dobitkę i wpakował futbolówkę do bramki.

Dzięki jego trafieniu Hiszpanie zapewnili sobie awans na MŚ w Katarze. Z kolei Szwecja powalczy w barażach.

El. MŚ 2022: Hiszpania jedzie na mundial. Kto awansował?

W innych spotkaniach Serbia sprawiła sensację i na wyjeździe pokonała Portugalię 2:1. Do 90. minuty ekipa z Półwyspu Iberyjskiego remisowała 1:1, ale bramkę na wagę awansu na MŚ zdobył Aleksandar Mitrovic.

Wcześniej przepustki na katarski mundial wywalczyli Chorwaci, którzy w Splicie pokonali Rosję 1:0. W końcówce spotkania piłkę do własnej bramki skierował Fiodor Kudriaszow.

Wyniki oznaczają, że Rosjanie i Portugalczycy dołączyli do Szwedów, gwarantując sobie udział w marcowych barażach.

Hiszpania - Szwecja 1:0 (0:0)

Bramka: Alvaro Morata (86)