Koszmarny błąd sędziego? To dlatego Ukraina nie jedzie na mundial

05.06.2022 21:27

Reprezentacja Walii awansowała do mistrzostw świata 2022. Gareth Bale i spółka pokonali Ukrainę 1:0, ale mecz nie odbył się bez kontrowersji. Wielu kibiców uważa, że Ukrainie nie przyznano ewidentnego rzutu karnego.

Walia - Ukraina

W 34. minucie Walijczycy wykonywali rzut wolny. Po strzale Bale'a piłkę odbił doświadczony Andrij Jarmolenko, ale zrobił to tak pechowo, że strzelił samobójczego gola.

Kilka minut później kibice byli świadkami bardzo kontrowersyjnej sytuacji. Wydawało się, że w polu karnym sfaulowany przez Allena został Jarmolenko, ale hiszpański sędzia Antonio Mateu Lahoz, m.in. po konsultacji z VAR, nie podyktował "jedenastki".

Mecz zakończył się zwycięstwem Walii 1:0 i dał jej awans na mundial.

Walia na mistrzostwach świata w Katarze zagra w grupie B. Jej rywalami będą Anglia, Iran i Stany Zjednoczone.

Turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada. Finał zaplanowano na 18 grudnia.

Polska zagra w grupie C - z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską.