Zamknij

Koniec przygotowań do meczu z Rosją. Trener podziękował użytkowniczce Twittera

01.03.2022 09:08

Rosja po zawieszeniu przez FIFA już na pewno nie weźmie udziału w barażach do MŚ 2022, w związku z czym polski sztab zakończył przygotowania do meczu, który miał się odbyć w marcu. Czesław Michniewicz podsumował ten etap, dziękując szczególnie jednej z użytkowniczek Twittera, która pomagała mu w analizie Sbornej.

Koniec przygotowań do meczu z Rosją. Trener podziękował użytkowniczce Twittera
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska 24 marca miała rozegrać mecz z Rosją. W tę sobotę PZPN zapowiedział, podobnie jak polscy piłkarze, że kadra biało-czerwonych - w związku z rosyjską napaścią na Ukrainę - nie zamierza grać ze "Sborną".

- Polski Związek Piłki Nożnej oświadcza, że w wyniku brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i trwającej tam wojny, nie widzi możliwości rywalizowania z reprezentacją Rosji w barażach o awans do Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku bez względu na nazwę drużyny złożonej z rosyjskich piłkarzy oraz miejsce rozgrywania meczu - napisali przedstawiciele związku w oficjalnym oświadczeniu.

W poniedziałek FIFA oraz UEFA - w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę - zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Nie odbędzie się m.in. mecz Rosja - Polska w półfinale baraży o awans na mundial.

Czesław Michniewicz kończy przygotowania. Podziękował użytkowniczce Twittera

Krótkie podsumowanie okresu przygotowań do tego meczu zamieścił na Twitterze selekcjoner Czesław Michniewicz. - Akcja "Rosja" zakończona. Chciałbym bardzo podziękować Kasi Lewandowskiej (ekspertka ds. rosyjskiej piłki – przyp. red) za olbrzymie zaangażowanie i "ukryte" członkostwo w Sztabie Reprezentacji. Twoja wiedza była dla nas bezcenna. Kasia pomagała mi także w meczach Reprezentacji U21 z Rosją i Legii ze Spartakiem - napisał selekcjoner naszej kadry. Lewandowska, która na co dzień zajmowała się rosyjską piłką, w związku z wojną w Ukrainie przestała prowadzić profil. - W obliczu tego, co dzieje się na Ukrainie nie ma najmniejszego sensu, więc zawieszam konto - stwierdziła. 

Póki co nie wiadomo z kim, ani w jakiej formie zagramy w barażach do MŚ 2022. - Nie mamy żadnych przecieków w tej sprawie - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji, w rozmowie z PZPN-em i dodał: "Widzieliśmy to, co wszyscy widzieli, czyli komunikat o zawieszeniu Rosji na czas nieokreślony. Pytanie: jak ten czas może długo potrwać. To problem FIFA, kiedy podejmie decyzję w tym względzie. A scenariusze, jakie mogą być, to jest gdybanie. Perspektywę tego, że otrzymamy walkower i automatycznie wejdziemy do finału baraży, uważam za nierealną. Bo jak się poczują w tej sytuacji Szwedzi i Czesi? Mówi się, że Rosjan mogliby zastąpić Słowacy, ale ci z kolei mają zaplanowany na 24 marca mecz towarzyski z Norwegią. Węgrzy natomiast grają w tym czasie z Serbią. No i, gdzie takie spotkanie miałoby się odbyć?".

loader

RadioZET.pl/PAB