Zamknij

Kiedy jest finał baraży MŚ 2022? O której godzinie mecz Walia - Ukraina?

Maciej Walasek
02.06.2022 09:08

Walia - Ukraina: kiedy zaplanowano finał baraży MŚ 2022? O której godzinie Walijczycy powalczą z Ukrainą o awans na mundial w Katarze? Już tylko jeden mecz pozostał do wyłonienia ostatniej europejskiej drużyny, która wystąpi na MŚ w Katarze. Kiedy odbędzie się mecz Walia - Ukraina?

Artem Dowbyk
fot. PAP/EPA

W strefie UEFA w walce o MŚ w Katarze pozostało ostatnie miejsce. Przypomnijmy, że w Europie wytypowano trzy ścieżki, według których mieliśmy poznać ostatnie europejskie zespoły, które zakwalifikują się na mundial. Dwie z nich już znamy: Portugalia pokonała Macedonię Północną 1:0 i potem Turcję 3:1. Z kolei Polska otrzymała walkowera w starciu z Rosją, a w finale wygrała ze Szwecją 2:0 i awansowała na MŚ w Katarze.

W ostatniej grupie Walia pokonała Austrię 2:1 i czekała na poznanie finalisty, z którym powalczą w barażach. W drugiej parze Szkoci grali z Ukrainą. Z początku mecz miał się odbyć w marcu, ale z powodu rosyjskiej napaści na naszych wschodnich sąsiadów, spotkanie zostało przełożone na czerwiec.

Walia - Ukraina: Kiedy finał baraży MŚ 2022?

Wielu ukraińskich zawodników (zwłaszcza Szachtara Donieck i Dynama Kijów) nie zagrało oficjalnych meczów od pół roku, ale mimo to piłkarska Europa pomogła reprezentantom tego kraju. Podopieczni Ołeksandra Petrakowa mogli wyjechać na zgrupowanie do Słowenii i tam przygotowywać się do baraży. Wówczas Ukraińcy zagrali sparingi z Niemcami, Włochami i Chorwatami. Wcześniej Dynamo i Szachtar podróżowały po Europie, występując w meczach sparingowych m.in. w Polsce.

W półfinale baraży Ukraina pokonała Szkocję 3:1 i awansowała do wielkiego finału, w którym zmierzy się z Walią. Jeżeli awans wywalczy Ukraina, dokona tego po raz pierwszy od 2006 roku, gdy na niemieckich boiskach dotarła w MŚ aż do ćwierćfinału. Z kolei Walijczycy czekają na udział na mundialu od 1958 roku. Wówczas w Szwecji też dotarli do 1/4 finału.

O której finał baraży Walia - Ukraina?

Finał baraży MŚ Walia - Ukraina na żywo odbędzie się w niedzielę 5 czerwca w Cardiff o godzinie 20:45. Zwycięzca tej ścieżki barażowej wystąpi w MŚ 2022 i trafi do grupy B, gdzie zmierzy się z Anglią, Iranem i USA.

loader

RadioZET.pl