Zamknij

Kapitan rosyjskiej kadry zirytowany postawą Polaków. Skrytykował ich zachowanie

Maciej Walasek
16.04.2022 15:14

Gieorgij Dżykija w rozmowie z serwisem Sport24.ru wrócił do barażu MŚ z biało-czerwonymi. Kapitan reprezentacji Rosji był zaskoczony postawą Polaków, krytykując ich zachowanie.

Gieorgij Dżykija
fot. EVGENIA NOVOZHENINA/AFP/East News

Rosyjscy piłkarze wciąż nie potrafią pogodzić się z wykluczeniem z międzynarodowych rozgrywek. Przypomnijmy, że w związku z wojną w Ukrainie FIFA Rosjanie są zmuszeni rywalizować jedynie w swoim kraju, co odbija się na rozwijaniu ich umiejętności. Gieorgij Dżykija udzielił wywiadu serwisowi Sport24.ru, w którym przyznał, że zawodnicy nie chcą rozgrywać meczów między sobą.

"Mało kto chce cały czas trenować i grać mecze między sobą. Sytuacja jest dość trudna, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać" - cytuje jego słowa portal.

Kapitan Rosji krytykuje polskich piłkarzy

Dżykija wrócił do sprawy baraży MŚ, w których Rosja została ukarana walkowerem. Wobec tego Polacy automatycznie dostali się do finału. Rosyjska federacja starała się jeszcze walczyć, składając skargę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS), ale ich odwołanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

"Byłbym zainteresowany grą z Lewandowskim. Szczerze mówiąc, byłem bardzo zaskoczony wypowiedziami piłkarzy reprezentacji Polski przed decyzją w tej sprawie. Oczywiście myślę, że posunęli się trochę za daleko w swoich wypowiedziach w tym zakresie" - skwitował obrońca.

loader

RadioZET.pl