Zamknij

Gwiazdor rywali Polaków na dopingu. Nie pojedzie na MŚ do Kataru

18.05.2022 10:05

Gwiazdor drużyny Al-Ittihad i reprezentacji Arabii Saudyjskiej Fahad Al-Muwallad został zawieszony na 18 miesięcy za wykrytą w jego organizmie niedozwoloną substancję. Arabia Saudyjska będzie rywalem reprezentacji Polski w fazie grupowej MŚ 2022 w Katarze.

Fahad Al-Muwallad
fot. AFP/EAST NEWS

Piłkarz drużyny Al-Ittihad i reprezentacji Arabii Saudyjskiej Fahad Al-Muwallad został zawieszony na 18 miesięcy po tym, gdy w jego w organizmie wykryto niedozwolone substancje - podał portal Arab News. Arabia Saudyjska będzie grupowym rywalem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze.

Komisja antydopingowa Arabii Saudyjskiej poinformowała, że zawodnik zrzekł się prawa do otwarcia próbki B na rozprawie, podczas której sprawdzono wszystkie dokumenty dotyczącego tego przypadku. Nie podano nazwy substancji, którą zażywał piłkarz. Al-Muwallad był testowany przed półfinałowym meczem o Puchar Króla, w którym jego zespół Al-Ittihad 4 kwietnia przegrał 0:1 z drużyną Al-Feiha.

Fahad Al-Muwallad na dopingu

W oświadczeniu komisji antydopingowej podano, że: „okres zawieszenia Fahada Al-Muwallada we wszystkich rozgrywkach na szczeblu krajowym i międzynarodowym rozpoczyna się od tymczasowego zawieszenia, tj. od 28 marca tego roku”. Choć zawodnikowi wcześniej zabroniono brania udziału w jakichkolwiek zawodach, w oświadczeniu dodano, że będzie mógł wrócić do treningów w ostatnich dwóch miesiącach okresu zawieszenia.

Już po raz drugi karierze, w ciągu trzech lat, Al-Muwallad miał pozytywny wynik testu antynarkotykowego. Piłkarz 9 maja 2019 roku otrzymał roczną dyskwalifikację za używanie zabronionych substancji podczas ligowego meczu z drużyną z Al-Nasr.

Al-Muwallad gwiazdą reprezentacji Arabii Saudyjskiej

27-letni napastnik Al-Muwallad jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Jego bramka w meczu z Japonią zapewniła reprezentacji awans do finałów mistrzostwa świata 2018. W rosyjskim mundialu piłkarz niczym specjalnie się już nie wyróżnił.

Karierę zawodową rozpoczął w Al-Ittihad, gdy miał 16 lat. Dwa lata później zadebiutował w drużynie narodowej i strzelił swojego pierwszego gola dla Arabii Saudyjskiej przeciwko Chinom w kwalifikacjach mistrzostw Azji. Od tamtej pory został podstawowym piłkarzem reprezentacji, w barwach której rozegrał 68 meczów i strzelił 17 bramek. W roku 2022 Al-Muwallad rozegrał trzy mecze w podstawowym składzie Saudyjczyków.

Arabia Saudyjska jest jednym z rywali Polski w pierwszej fazie MŚ w Katarze. Spotkanie tych drużyn odbędzie się 26 listopada w Ar-Rajjan.

loader

RadioZET.pl/PAP