Zamknij

Czesi bojkotują reprezentację Rosji. Dołączyli do Polski i Szwecji

27.02.2022 11:23

Czesi nie zagrają z Rosją w eliminacjach do MŚ 2022. Reprezentacja kierowana Jaroslava Šilhavý’ego podobnie jak Polska zbojkotuje baraże na mundial, jeśli zagra w nich Sborna.

Czesi bojkotują reprezentację Rosji. Dołączyli do Polski i Szwecji
fot. DAN MULLAN/AFP/East News

"Reprezentacja Czech w żadnym wypadku nie weźmie udziału w meczu przeciwko Rosji w rundzie eliminacyjnej Mistrzostw Świata 2022" – poinformowała tamtejsza federacja w oficjalnym oświadczeniu.

Czesi chcą też negocjować z UEFA w sprawie dyskwalifikacji do rosyjskich klubów, które dalej grają w europejskich rozgrywkach. Mowa m.in. o Spartaku Moskwa, który w 1/8 Ligi Europy zagra z RB Lipsk.

Czeska federacja dołączyła do związku z Polski i Szwecji, które w sobotę ogłosiły, że nie zagrają w barażowym z Rosją, ani na terenie Rosji.

Cezary Kulesza: teraz czas na ruch FIFA

Decyzję Czechów skomentował Cezary Kulesza. "Prezes federacji przekazał mi właśnie, że Czesi również nie zagrają z Rosją w meczu barażowym. Trzy federacje - polska, szwedzka i czeska okazują, co znaczy solidarność. Teraz czas na ruch FIFA. Dziękuję premierowi i ministrowi sportu za bezcenną pomoc i działania dyplomatyczne" - napisał na Twitterze.

loader

RadioZET.pl/PAB