Zamknij

Boniek reaguje na decyzję FIFA. Odpowiedział na zarzuty dziennikarza

28.02.2022 09:28

Zbigniew Boniek jest przeciwny działaniom FIFA w sprawie reprezentacji Rosji. Były prezes PZPN napisał wprost, że decyzja jest "skandaliczna". Przy okazji odpowiedział na zarzuty jednego z dziennikarzy.

Zbigniew Boniek
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę Cezary Kulesza postanowił, że reprezentacja Polski w ogóle nie rozegra barażowego meczu z Rosją w ramach walki o awans na MŚ w Katarze. W ślad za PZPN poszła czeska i szwedzka federacja. W niedzielę FIFA wystosowała komunikat, w którym praktycznie nie ukarała drużyny rosyjskiej, informując, że Sborna wszystkie swoje spotkania ma rozgrywać na neutralnym terenie, będzie występować pod nazwą "Football Union of Russia (RFU)", a także może zapomnieć o odgrywaniu hymnu państwowego czy własnej fladze.

Stanowisko międzynarodowej federacji piłkarskiej wywołało olbrzymie oburzenie ze strony ekspertów, kibiców i dziennikarzy. Sprawę ocenił Zbigniew Boniek, który najpierw opublikował tweeta "I don't believe" (nie wierzę), a następnie odpowiedział na post Szymona Jadczaka.

Boniek odpowiada na decyzję FIFA

- Uważam, że jest to decyzja skandaliczna i dowiedziałem się o tym tak jak pan, dwie godziny temu. Nie podpisałbym się pod tym za żadne skarby… proszę mnie nie wciągać w jakieś fifowskie ruchy, z którymi nie mam nic wspólnego - przekazał.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje, zdjęcia i filmy na żywo

Wcześniej dziennikarz WP zapytał się wiceprezydenta UEFA, jak odniesie się do tego, że swoją decyzję FIFA podjęła po rozmowach z UEFA, gdzie Boniek pełni funkcję wiceprezydenta.

loader

RadioZET.pl