Zamknij

Baraże el. MŚ 2022: Polska będzie rozstawiona. Na kogo może trafić?

13.10.2021 11:33

Reprezentacja Polski po zwycięstwie nad Albanią awansowała na drugie miejsce w tabeli grupy I eliminacji MŚ 2022, gwarantujące grę w barażach o awans na mundial. W nich niemal na 90 proc. będzie rozstawiona, co oznacza, że uniknie starcia z teoretycznie trudniejszymi rywalami. Na kogo Polacy mogą trafić w barażach MŚ 2022?

Polska, baraże MŚ 2022
fot. PAP/EPA
  1. MŚ 2022 - baraże: Na kogo trafi Polska?
  2. Baraże MŚ 2022 - zasady. Kto z kim zagra?

Im bliżej końca eliminacji, tym więcej wiemy na temat potencjalnych rywali Polaków w barażach do MŚ 2022. Reprezentacja Polski z uwagi na dużą liczbę punktów i bardzo korzystny bilans bramek najprawdopodobniej znajdzie się wśród sześciu najlepszych drużyn z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych, co przełoży się na rozstawienie w barażach. Unikniemy w ten sposób potencjalnych starć z takimi zespołami jak Szwajcaria, Szwecja czy Hiszpania.

ZOBACZ KONIECZNIE: TABELA POLSKIEJ GRUPY ELIMINACJI MŚ

MŚ 2022 - baraże: Na kogo trafi Polska?

Jak wyliczają statystycy, Polska ma niemal 90 procent szans na rozstawienie. Na ten moment wśród potencjalnych rywali biało-czerwonych znajdują się: Austria, Norwegia, Rumunia, Czechy i Walia.

Należy jednak pamiętać, że to wciąż tylko statystyka, a do zakończenia eliminacji pozostały listopadowe mecze, które w kontekście walki o awans na mundial w Katarze będą decydujące. Polska zagra jeszcze z Andorą i Węgrami.

Baraże MŚ 2022 - zasady. Kto z kim zagra?

Przypomnijmy, że bezpośredni awans do MŚ 2022 wywalczą zwycięzcy grup eliminacyjnych. Zespoły z drugich miejsc trafią do baraży. Dołączą do nich dwaj zwycięzcy grup Ligi Narodów, którzy nie wywalczyli awansu na mundial przez eliminacje. Te 12 drużyn zostanie podzielonych na 3 ścieżki awansu. W każdej z nich rozegrane zostaną półfinały i finał. Awans wywalczą trzej triumfatorzy mini-turniejów.

loader

To oznacza, że Polska, aby awansować na mundial, będzie musiała pokonać w barażach dwóch rywali. Rozstawienie sprawi, że w półfinale trafi na teoretycznie słabszego rywala. Potencjalnego przeciwnika finału wyłoni losowanie.

Baraże MŚ 2022 odbędą się w dniach 24-29 marca 2022 roku.

RadioZET.pl