Baraże MŚ: Zasady. Czy jest dogrywka? Co w razie remisu Polska - Szwecja?

29.03.2022 16:39

Baraże MŚ 2022 - ZASADY. We wtorek w meczu Polska - Szwecja stawką będzie awans na mistrzostwa świata w Katarze. Jak wyglądają dokładne zasady walki w barażach MŚ? Co w przypadku remisu po regulaminowym czasie gry? Czy obowiązuje dogrywka, czy są rzuty karne? Sprawdź, jakie przepisy obowiązują w barażach MŚ.

Robert Lewandowski

Baraże MŚ w Katarze to ostatnia możliwość wywalczenia przepustek na mundial. We wtorek 29 marca po meczu Polska - Szwecja przekonamy się, czy biało-czerwoni pojadą na mundial. Bezpośredni awans na MŚ w Katarze uzyskały zespoły, które zajęły pierwsze miejsce w el. MŚ, tak w grze pozostało kilka drużyn, które w tabeli wywalczyły drugie pozycje.

Baraże MŚ są rozgrywane systemem pucharowym, w którym sześć najlepszych ekip z grona 12 z najlepszymi wynikami zostało rozstawionych. Do nich dolosowano resztę. W ten sposób powstały trzy ścieżki po cztery reprezentacje, które walczą o grę na MŚ w Katarze. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji Polski, która po przyznaniu walkowera za półfinał przeciwko Rosji, automatycznie znalazła się w finale, gdzie tylko jeden mecz dzieli naszą kadrę od cieszenia się od awansu.

Baraże MŚ 2022: Zasady. Czy jest dogrywka?

O awansie decyduje tylko jeden mecz. Zgodnie z zasadami baraży MŚ półfinały i finały odbywają się bez spotkań rewanżowych. Ale jak wygląda sytuacja w przypadku samego meczu? Jako przykładem posłużmy się starciem Polska - Szwecja na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Polska - Szwecja: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz o MŚ 2022?

Baraże MŚ: Co w przypadku remisu Polska - Szwecja?

Gdy po 90 minutach Polacy będą remisować ze Szwecją, biało-czerwonych czeka dogrywka w postaci dodatkowych 30 minut gry (2x po 15 minut). Kiedy po tym czasie na tablicy wyników wciąż będzie remis, o awansie na MŚ 2022 zadecyduje konkurs rzutów karnych.

Finał baraży MŚ Polska - Szwecja na żywo rozpocznie się we wtorek 29 marca o godzinie 20:45. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.