Zamknij

Piłkarska potęga nie ugnie się pod naciskiem FIFA. Zrobią to pomimo zakazu

29.10.2022 18:51

Jak poinformował Jakub Krupa za pośrednictwem portalu meczyki.pl, reprezentacja Anglii zamierza sprzeciwić się FIFA i zagrać organizacji na nosie podczas mistrzostw świata w Katarze. Chodzi o tęczowe opaski na rękach kapitanów.

Harry Kane w reprezentacji Anglii
fot. David Klein/Associated Press/East News

Mistrzostwa świata w Katarze wzbudzają masę kontrowersji. Wszystko przez fakt, że w tym kraju regularnie łamane są prawa człowieka, a także nie akceptuje się osób pochodzących ze środowisk LGBT. Przez pewien czas mówiło się nawet o zakazie spożywania alkoholu podczas mundialu, jednak z tego pomysłu zrezygnowano.

Przed MŚ 2022 toczy się także spór o tęczowe opaski kapitańskie. Kapitanowie kilku reprezentacji mają zamiar grać właśnie w takich opaskach. Mowa tu m.in. o reprezentacji Anglii, której twarzą jest Harry Kane.

Anglia sprzeciwia się zakazom FIFA

Jakub Krupa na portalu meczyk.pl wyjaśnił jak wygląda stanowisko Anglików w tej sprawie. - Wiemy, że Harry Kane będzie nosił na turnieju tęczową opaskę "One Love". Football Association upiera się, że będą ją wykorzystywać nawet w przypadku, gdyby FIFA chciała ich ukarać finansowo - zdradził polski korespondent w Wielkiej Brytanii.

loader

Nie wykluczone, że FIFA może ukarać Anglików. Wszystko przez złamanie przepisów światowej federacji, które jasno mówią, że zabrania się drużynom noszenia własnych projektów opasek kapitańskich podczas mistrzostw świata. Reprezentacje mogą korzystać tylko z opasek przygotowanych przez FIFA.

RadioZET.pl/meczyki.pl