Zamknij

Polacy nie klęknęli przed meczem, ale wykonali inny gest [WIDEO]

31.03.2021 20:49

Przed meczem Anglia - Polska zapanowała dyskusja, czy piłkarze powinni klęknąć i w ten sposób przyłączyć się do akcji "Black Lives Matter". Ostatecznie biało-czerwoni tego nie zrobili, ale wsparli walkę z rasizmem w inny sposób.

Anglia - Polska
fot. Twitter

Piłkarze reprezentacji Polski poszli śladem Czechów, którzy przed meczem z Walią, zamiast klęknąć, wskazali palcem na znaczek "respect" umieszczony na koszulkach.

Polacy nie klęknęli przed meczem z Anglią - WIDEO

Temat klękania piłkarzy przed meczem z Anglią był bardzo rozpowszechniony w Polsce i wywołał mnóstwo kontrowersji. W dyskusję włączyli się nie tylko kibice, ale też politycy. Do podopiecznych Paulo Sousy apelowała nawet Krystyna Pawłowicz. - Reprezentacjo Polski, nie upokarzajcie nas! - pisała na Twitterze.

"Black Lives Matter" to akcja promująca walkę z rasizmem. Nawiązuje do tragicznej śmierci George’a Floyda z 2020 roku. Mężczyzna zginął po interwencji jednego z funkcjonariuszy policji, który kolanem przyciskał jego głowę do ziemi i w ten sposób uniemożliwiał mu swobodne oddychanie. Akcja jest w Anglii bardzo promowana. Piłkarze klękają nie tylko przed meczami reprezentacji, ale też Premier League i krajowych pucharów.

Mecz Anglia - Polska na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl