Zamknij

Polacy skrzywdzeni przez sędziego? Biało-czerwonym należał się rzut karny

31.03.2021 23:13

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Anglią w el. MŚ 2022. Po zmianie stron biało-czerwonym należał się rzut karny, którego sędzia nie odgwizdał. – Stuprocentowy karny dla nas – potwierdził w rozmowie z WP Sportowe Fakty Michał Listkiewicz.

Anglia - Polska
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski przegrywała po pierwszej połowie po rzucie karnym strzelonym przez Harry'ego Kane'a. W drugiej połowie meczu, zanim do wyrównania doprowadził Jakub Moder, biało-czerwoni mogli mieć inną doskonałą sytuację, która dałaby remis. W 56. Harry Maguire zagrał ręką we własnym polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał "jedenastki". W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Michał Listkiewicz nie ma wątpliwości, że Polakom należał się karny.

- Stuprocentowy karny dla nas. Maguire zagrał ręką celowo i należało przerwać grę. Sędzia ze swojej perspektywy nie mógł tego zauważyć, ale gdyby na stadionie była wideoweryfikacja, na pewno dostalibyśmy jedenastkę - podkreślił były sędzia międzynarodowy.

loader

Anglia - Polska: Biało-czerwoni okradzeni z rzutu karnego

Brak systemu VAR w eliminacjach do mistrzostw świata jest szeroko komentowane w świecie futbolu. Zdaniem byłego prezesa PZPN również nie może zrozumieć tej sytuacji.

- Nie byłoby żadnego problemu w tym, żeby na stadion przyjechały dwie dodatkowe wykwalifikowane osoby do oceny powtórek. UEFA i FIFA są tak bogate, że zorganizowanie wideoweryfikacji byłoby dla nich bardzo łatwe - dodał.

Ostatecznie Polacy przegrali na Wembley z Anglią 1:2. Gola w ostatnich minutach meczu zdobył wlaśnie Maguire.

RadioZET.pl