Zamknij

Absurdalne plotki z Włoch. "Trwają rozmowy polskiego związku z Cannavaro"

10.06.2022 12:18

To prawdopodobnie jedna z najbardziej niedorzecznych plotek, jakie w najbliższym czasie podadzą dziennikarze zajmujący się transferami. Marco Conterio, redaktor włoskiego Tutto Mercato Web poinformował, że PZPN po porażce z Belgią wrócił do negocjacji z Fabio Cannavaro.

Absurdalne plotki z Włoch. Wznowiono rozmowy polskiego związku z Cannavaro
fot. LaPresse/Sipa USA/East News

 Fabio Cannavaro był kandydatem na trenera naszej kadry po tym, jak stanowisko opuścił Paulo Sousa. Włoch przyleciał do Polski i osobiście rozmawiał z Cezarym Kuleszą. - Nie jest faworytem. Spotkanie trwało półtorej godziny. Chciałbym podkreślić, że to tylko i wyłącznie rozmowa. Nie było obietnicy, że będzie selekcjonerem, ale po prostu rozmawiam z wieloma trenerami i na tym nasza rozmowa się zakończyła. Doceniam, że trener przyleciał do Polski i chciał się spotkać. To świadczy o tym, że jesteśmy silną federacją – przekazał po rozmowie prezes PZPN na antenie TVP Sport.

Temat Cannavaro wrócił po tym, jak włoski dziennikarz przekazał na Twitterze niepotwierdzoną nigdzie plotkę o włoskim trenerze. "Po sensacyjnej porażce z Belgią, Polska znów spróbuje przekonać Włocha do objęcia funkcji trenera" – napisał na Twitterze Marco Conterio, dziennikarz Tutto Mercato Web. Warto podkreślić jednak, że to doniesienie jest nieprawdziwe, a Cezary Kulesza wielokrotnie podkreślał, że to Czesław Michniewicz poprowadzi kadrę na mundialu w Katarze.

Liga Narodów. Polska zagra 2 mecze w 4 dni

Fabio Cannavaro pozostaje bez pracy od września ubiegłego roku, gdy opuścił chińskie Guangzhou Evergrande. W swoim trenerskim CV ma też inne egzotyczne drużyny - Al-Ahli, Al-Nassr czy Tianjin Tianhai.

Reprezentacja Polski pod wodzą Czesława Michniewicza w sobotę zmierzy się z Holandią (godz. 20:45), a we wtorek zagra z Belgią (20:45).

loader

RadioZET.pl/PAB